AOC C24G1 vs Samsung CFG73

CanerX

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Şanlıurfa
Sistemimi toplayalı bir yıl oldu. Ancak inanır mısınız bu sürede bir türlü monitöre karar verip alamadım. Normalde bir şeyi beğenir anında alırım. Ama iş monitör olunca buna cesaret edemedim. Aklımda birkaç monitör var. Lütfen karar vermeme yardımcı olun ve alabileyim :)

İlk zamanlar AOC C24G1 monitörünü beğendim. Daha sonra Samsung CFG73’ü beğendim ancak bununla ilgili birkaç olumsuzluk okudum(Yazılar net değil piksel piksel bulanık, okuma problemi varmış vs.)
Şimdi yine araştırma yaparken AOC 24G2U modelini keşfettim. Bununla ilgili herhangi bir olumsuzluk okumadım ve galiba kararımı bu yönde vereceğim. Monitörden beklentilerim şu şekilde; ekran net, kaliteli ve parlak dursun. Oyunlarda veya diğer hususlarda mat ve sönük kalmasın istiyorum.
Sizce AOC 24G2U alayım mı?
Biraz uzun yazıp başınızı ağrıttım kusura bakmayın :)

Samsung modelin hem 23.5" olanını hem 27" olanını kullandım. Fiyatlarının karşılığını veriyorlar. C24G1 yerine CFG73 önerirdim. Ama yeni çıkartılan model hakkında bilgim yok. Ki IPS panelde 144 Hz 1 MS hızda ne kadar performanslı ve randımanlı olur tartışma konusu o monitör bende şüpheli konumda hem de o fiyata. Tavsiye de istersen eğer ya Samsung C27FG73 yada MSI Optix MAG271CR.

Samsung modelin hem 23.5" olanını hem 27" olanını kullandım. Fiyatlarının karşılığını veriyorlar. C24G1 yerine CFG73 önerirdim. Ama yeni çıkartılan model hakkında bilgim yok. Ki IPS panelde 144 Hz 1 MS hızda ne kadar performanslı ve randımanlı olur tartışma konusu o monitör bende şüpheli konumda hem de o fiyata. Tavsiye de istersen eğer ya Samsung C27FG73 yada MSI Optix MAG271CR.
Şuana kadar yerli/yabancı forumlarda şikayet olmadığı söyleniyor.
Bende senin gibi biraz kararsız kaldım Tercihimi şu 3 monitör arasında yapıcam

ASUS VG258QR
ASUS VG248QG
AOC AG241QX
Fiyatları beni aşıyor.

Samsung C24FG73 kullanıyorum herhangı bır sıkıntım yok 22 inc ten 24' e geçince pixel pixel gibi geldi sonra alıştım şuan gayet memnunum tek eksiği ayakları çok önde klavye carpıyor yakından oynuyorsan sıkıntı olabilir.

Samsung C24FG73 kullanıyorum herhangı bır sıkıntım yok 22 inc ten 24' e geçince pixel pixel gibi geldi sonra alıştım şuan gayet memnunum tek eksiği ayakları çok önde klavye carpıyor yakından oynuyorsan sıkıntı olabilir.
Web’de gezinirken yazılar kötüymüş. Herhalde on farklı kişiden okudum bunu. Siz böyle bir sorun yaşıyor musunuz?

Web’de gezinirken yazılar kötüymüş. Herhalde on farklı kişiden okudum bunu. Siz böyle bir sorun yaşıyor musunuz?
Önceki monitörüme göre daha iyi diyebilirim düşük inc ten büyüğe geçiş yapınca ilk başta öyle gelebilir ki normal FullHD özelliği ekrana daha çok yayıyor. Bende öyle bir problemle karşılaşmadım bir de monitörün sağ altında kontrol merkezinin orası saçma şekilde ısınıyor tek bende mi öyle oluyor bilmiyorum ama o kadar fazla bir ısı değil.

Önceki monitörüme göre daha iyi diyebilirim düşük inc ten büyüğe geçiş yapınca ilk başta öyle gelebilir ki normal FullHD özelliği ekrana daha çok yayıyor. Bende öyle bir problemle karşılaşmadım bir de monitörün sağ altında kontrol merkezinin orası saçma şekilde ısınıyor tek bende mi öyle oluyor bilmiyorum ama o kadar fazla bir ısı değil.
Ghosting, ışık sızması vs. yaşadınız mı peki?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı