AOC C24G2U nasıldır?

Jake Peralta

Hectopat
Arkadaşlar AOC 22V2Q modeline sahiptim. 2 sene önce almıştım ve gayet de memnundum. 2 gün önce kedim sağ olsun monitörü kırdı. 1500TL gibi bir fiyat çıkarılınca yeni monitör almaya karar verdim ve bütçeme göre olan C24G2u modelini aldım. Bu monitör nasıldır? Kullanlar ve bilgi sahipleri yorum yaparsa çok sevinirim. Kullanım amacım genellikle surf, dizi izlemek ve oyun oynamak. Aşağıya linki bırakıyorum.

Gayet iyi, endişen olmasın. Power girişinde bazen tam oturmuyo ona dikkat ediyorun. Görüntü olsun kullanımı olsun gayet memnunum.
Sağolun hocam içimi rahatlattınız. Size bir sorum olucaktı. 21.5 inç monitör kullanırken keşke 1 tık daha büyük olsa diye düşünürdüm hep. O farkı hissedecek miyim? Çünkü 27 İnç almakta vardı aklımda. Ama bu seferde oyunlar için fazla büyük olur düşüncesiyle almadım. Ve tabi bütçemi biraz aşıyordu. Ne dersiniz?

Sağ olun hocam içimi rahatlattınız. Size bir sorum olacaktı. 21.5 inç monitör kullanırken keşke 1 tık daha büyük olsa diye düşünürdüm hep. O farkı hissedecek miyim? Çünkü 27 inç almakta vardı aklımda. Ama bu sefer de oyunlar için fazla büyük olur düşüncesiyle almadım. Ve tabii bütçemi biraz aşıyordu. Ne dersiniz?

Ben 24'ten 27'ye geçmiştim 27 beni daha çok tatmin etmişti kişiye göre ve kullanım amacına göre değişir.

Sağolun hocam içimi rahatlattınız. Size bir sorum olucaktı. 21.5 inç monitör kullanırken keşke 1 tık daha büyük olsa diye düşünürdüm hep. O farkı hissedecek miyim? Çünkü 27 İnç almakta vardı aklımda. Ama bu seferde oyunlar için fazla büyük olur düşüncesiyle almadım. Ve tabi bütçemi biraz aşıyordu. Ne dersiniz?
27' monitör çok başka bir şey hocam. kesinlikle denemelisiniz.

Ben 24'ten 27'ye geçmiştim 27 beni daha çok tatmin etmişti kişiye göre ve kullanım amacına göre değişir.

Bende 21 den 24 e geçiyorum hocam. Artık birkaç sene sonra nasip olur umarım :D.
27' monitör çok başka bir şey hocam. kesinlikle denemelisiniz.

Hocam bir sonraki monitörümü 27 alacağım :D. Ama 21 den 24 e geçmek de benim için iyi olucak diye düşünüyorum.

Dediğiniz gibi oyun oynayacağınız için büyük kaçar ben büyük tercih etmedim, özellikle FPS oyunları için profesyonellerde 27 inç tercih edeni görmedim. 23.8 gayet güzel benim için ama belki 27 kullanan arkadaşların da bir bildiği vardır FPS oynarken rahat diyorlarsa tercih edilebilir.

Dediğiniz gibi oyun oynayacağınız için büyük kaçar ben büyük tercih etmedim, özellikle FPS oyunları için profesyonellerde 27 inç tercih edeni görmedim. 23.8 gayet güzel benim için ama belki 27 kullanan arkadaşların da bir bildiği vardır FPS oynarken rahat diyorlarsa tercih edilebilir.

Hocam modelde 23.6 yazıyor sanırsam. Yanlış mı yazılmış yoksa boyutu bu mudur?
Ne kadar bir fiyat farkı var?

Bu model için konuşursak yaklaşık 800 lira hocam.

Aslında şöyle bir şey var. Ekrandaki piksel sayısı arttığı için FPS oyunlarında keskin vuruşlar atmak daha kolay. Mesela önceden adamın kafasına gelen piksel sayısı atıyorum 50 ise sizce 50 pikseli tutturmak mı daha kolaydır, yoksa 100 pikseli mi? Tabii ki de 100 pikseli. Sayıları salladım. Ama böyle bir fark var. Tabii ki bu olayı esporcular tercih etmiyor çünkü CS:GO Valorant gibi oyunlar yavaş olmadığı için HS atabilmekten çok rakipten önce atabilmek önemli. O yüzden. 10 inç kare monitör kullanan bile var. Fakat PUBG gibi oyunlarda çok önemli büyük monitör.

Geri
Yukarı