AOC C27G1 27 vs MSI Optix MAG241C

Hesurge

Hectopat
Arkadaşlar sistem topladım fakat monitör eksik. 2000 TL bütçem var alacağım monitör oyun oynayacağım için iyi bir şey olmasını istiyorum, yayın yapacağım. Bu monitörle genellikle karşılaştırmalarda Total Response + Input Lag değerlerine dikkat ediyorum sizce neye dikkat etmek gerekiyor çok bilgili değilim monitör konusunda.
VA panel ve curved ikisi var.

MSI Optix MAG241C 23.6" 144Hz 1ms (HDMI+Display) Full HD Curved Oyuncu Monitör 1.817,50 TL.
AOC C27G1 27" 144Hz 1ms (Analog+HDMI+DisplayPort) FreeSync Full HD Curved Oyuncu Monitör 1.876,02 TL.

C27G1 vs MAG241C Özelliklerini Karşılaştırma

dsfsdfsdf.png

TN panel öneriyorlar yabancı formlara baktığımda geçikme süresi düşük olduğundan oyun odaklı monitör için VA göremedim o yüzden TN olarak şunlar var aklımda.

Asus VG248QG 24" 165 Hz 0.5ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD TN Monitör 2.013,08 TL.
AOC G2590PX 24.5" 1ms 144Hz (Analog+2xHDMI+Display) FreeSync Full HD Oyuncu Monitör 1.674,00 TL.

G2590PX vs VG248QG KARŞILAŞTIRMA ÖZELLİKLERİ

fwefwefwefwe.png

Cevaplarınızı bekliyorum 😬

AOC C27G1 fiyatına göre paylaştıklarının en iyisi olabilir ama AOC firmasında ölü pikselle alakalı çok şikayet var dikkat et derim.

AOC C27G1 fiyatına göre paylaştıklarının en iyisi olabilir ama AOC firmasında ölü pikselle alakalı çok şikayet var dikkat et derim.
Özellik bakımında önde tepkime süresinde dediğin gibi
Ben olsam MSI olan modeli tercih ederdim çünkü 1080p'de 27 inç fazla kaçıyor ve pikseller belli olmaya başlıyor(muş).
27inc AOC fiyatıyla 24inc MSİ fiyatı aynı demek istediğim
23.6" AOC C24G1 vs 23.6" MSI Optix MAG241C Karşılaştırma

AOC C24G1 144Hz 1MS 1,542 TL aralarında 300 TL var fakat özellikleri gecikme süresinde yine C24G1 daha hızlı ve uygun

Playstation veya Xbox'ın varsa AOC G2590PX almalısın bence özellik bakımından pek iyi olmasa da 4 girişi var toplamda.Ek bir konsolun filan yoksa curved olanları tercih etmelisin oyun performansını arttırdığını düşünüyorum.

Playstation veya Xbox'ın varsa AOC G2590PX almalısın bence özellik bakımından pek iyi olmasa da 4 girişi var toplamda.Ek bir konsolun filan yoksa curved olanları tercih etmelisin oyun performansını arttırdığını düşünüyorum.
Söylediğin gibi sadece oyun performansı değil kimsenin bakmadığı en önemliside göz sağlığı için curved ekranlar öneriyorlar saatlerce başında oturduğumuzu göz önünde alırsak
comfort.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı