AOC E2461FWH monitörde ölü piksel

Flaming0

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veteriner Hekim
İkisi de aynı teknoloji olduğundan aralarında bir fark yoktur. RGB LED ile LED derseniz işte o zaman fark vardır.

Recep Bey merhaba, sizin incelemeniz üzerine almış olduğum AOC E2461FWH model monitörümün sol üst tarafından 1 adet ölü piksel çıktı. Herhangi bir rahatsızlık vermiyor ama sizce gidip değiştireyim mi yoksa nazarı olsun deyip kullanmaya devam mı edeyim?

Recep Bey merhaba, sizin incelemeniz üzerine almış olduğum AOC E2461FWH model monitörümün sol üst tarafından 1 adet ölü piksel çıktı. Herhangi bir rahatsızlık vermiyor ama sizce gidip değiştireyim mi yoksa nazarı olsun deyip kullanmaya devam mı edeyim?

Kesinlikle değiştirin. Gözünüze takılır ve ileride pişman olursunuz zamanında değiştirmediğiniz için. Ayrıca ölü piksel de artabilir.

Kesinlikle değiştirin. Gözünüze takılır ve ileride pişman olursunuz zamanında değiştirmediğiniz için. Ayrıca ölü piksel de artabilir.

Teşekkürler, tavsiyeniz üzerine bu akşam monitörü ve yamuk çıkan klavyeyi geri götüreceğim, bu sefer orada ölü piksel testini bizzat kendim yapıcam, mağazadan çıkmadan önce başka bir test veya kontrol yapmam gerekir mi? Bir öneriniz var mı acaba?

Teşekkürler, tavsiyeniz üzerine bu akşam monitörü ve yamuk çıkan klavyeyi geri götüreceğim, bu sefer orada ölü piksel testini bizzat kendim yapıcam, mağazadan çıkmadan önce başka bir test veya kontrol yapmam gerekir mi? Bir öneriniz var mı acaba?

Başka bir test yapmanıza gerek yok. Genellikle en büyük sorun ölü piksel oluyor.

Kendimizin çözebileceğimiz bir şey değil ölü Pixel. O nedenle ölü Pixel gördün mü hemen gidip değiştireceksin.

Arkadaşlar tavsiyeleriniz üzerine "amaaan 1 piksel de nazarı olsun" demekten vazgeçtim ve bugün gidip ekranı değiştirdim. Sağolsunlar Vatan Bilgisayar çalışanları çok yardımcı oldular, hatta monitör katındaki Microsoft'tan Ahmet abi, başkasının önceden açılıp sonradan bantlanmış monitör getirdiğini görünce ben açılmış mal vermem durun bakayım varsa sıfır getireyim dedi gitti açılmamış monitör getirdi. Artık tamamen temiz, sağlam bir monitör kullanıyorum, cidden sayenizde oldu yoksaben gidipte değiştirmeye üşeniyordum açıkcası. Hepinize teşekkür ederim. :D

Ahmet abin yapması gerekeni yapmış :D Kullanılmış, açılmış malı verecek hali yok ya. Elbette sıfır mal verecek.

Birde bir zamanlar benim de ölü piksel tarzı bir şey vardı. Ama test edince ölü piksel olmadığını anladım. Kendi kendine gitmiş :D Yeni fark ettim.

Arkadaşlar TSE belirli sayıda ölü piksel garanti kapsamına girmez standardını 2010 yılında iptal etmiş. Yani yasal olarak 1 piksel dahi ölü çıksa ürün ayıplı mal kabul ediliyor. Vatan'da ki adam bana sanki o standart hala geçerliymiş gibi konuşup, ürünü kendi inisiyatifleri ile değiştirdiklerini söylemişti fakat öyle bir şey yok haberiniz olsun.

Kaynak: TV'de 'ölü piksel' oyunu bozuldu.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı