AOC G-Menu Çalışmıyor

Burakcdemir

Hectopat
Makaleler
1
AOC C24G1 modelini aldım ve G-Menu yazılımını kurdum. Yazılım üzerinden monitördeki tuşlara bağlı kalmadan kendi ayarlarınızı oluşturup tek tuşla parlaklık, kontrast gibi şeyleri hızlıca yapabiliyorsunuz. Ama iki saattir nedendir çözemedim yükledikten sonra yazılım açılıyor ama herhangi bir ayar değiştirip kaydedince hiçbir değişiklik olmuyor (parlaklık gibi), hemen ardından da "Selected Monitor Not Supported" diyor. DisplayPort ile bağladım. Zaten iki gündür de DP ile bağlıydı ve bu yazılım çalışıyordu. Bu hata başka neden olabilir kullanan ya da bilen var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu gün bende de aynı sorun oldu AOC 24G2U5/BK kullanıyorum yeni aldım g-menü yazılımını indirdim açtım monitör kapandı sonra monitörü geri açtım inanılmaz parlak siyah kısımlar gözükmüyor menü tuşum çalışmadığı için ayar değiştiremiyorum . G-menüyü kaldırdım gene düzelmiyor.

AOC 24G2U ile ilk günden beri kullanıyorum G-Menu programını. Bahsettiğiniz sorunları yaşamadım, hala stabil bir şekilde çalışıyor.

Edit: Konu sahibinin Windows 7 ile kullandığını görüyorum, sorun buradan kaynaklanıyor olabilir.

Dosya Ekleri

• DisplayTune_lffiOYw0Up.png
    DisplayTune_lffiOYw0Up.png
    48,5 KB · Görüntüleme: 857
Ben windows 10 ile kullanıyorum g-menüyü sildim aygıt yöneticisinden cihazı kaldır yaptım şuan düzeldi ama menü ekranını açamıyorum osd kilitli diyor yardımcı olabilir misiniz ?
AOC C24G1 modelini aldım ve G-Menu yazılımını kurdum. Yazılım üzerinden monitördeki tuşlara bağlı kalmadan kendi ayarlarınızı oluşturup tek tuşla parlaklık, kontrast gibi şeyleri hızlıca yapabiliyorsunuz. Ama iki saattir nedendir çözemedim yükledikten sonra yazılım açılıyor ama herhangi bir ayar değiştirip kaydedince hiçbir değişiklik olmuyor (parlaklık gibi), hemen ardından da "Selected Monitor Not Supported" diyor. DisplayPort ile bağladım. Zaten iki gündür de DP ile bağlıydı ve bu yazılım çalışıyordu. Bu hata başka neden olabilir kullanan ya da bilen var mı ?
Dostum G-Menu'yü sildikten sonra Aygıt Yöneticisine gir Monitörler kısmından monitörüne sağ tıkla sürücü kısmına gir cihazı kaldır de ve onayla sonra bilgisayarını yeniden başlat sorun çözülecektir :)

Son düzenleme:
Ben windows 10 ile kullanıyorum g-menüyü sildim aygıt yöneticisinden cihazı kaldır yaptım şuan düzeldi ama menü ekranını açamıyorum osd kilitli diyor yardımcı olabilir misiniz ?

Dostum G-Menu'yü sildikten sonra Aygıt Yöneticisine gir Monitörler kısmından monitörüne sağ tıkla sürücü kısmına gir cihazı kaldır de ve onayla sonra bilgisayarını yeniden başlat sorun çözülecektir :)
Konuyu tekrardan hortlatmak zorunda kalıyorum ama ben dediğiniz yöntemi uygulamama rağmen sorun devam ediyor. Game Modes kısmına tıkladığım vakit Selected Monitor Not Supported" ile karşılaşıyorum.

Konuyu tekrardan hortlatmak zorunda kalıyorum ama ben dediğiniz yöntemi uygulamama rağmen sorun devam ediyor. Game Modes kısmına tıkladığım vakit Selected Monitor Not Supported" ile karşılaşıyorum.
Herhangi bir çözüm bulabildiniz mi acaba? Bende burada yazılan aşamaları yaptım lakin bir işe yaramadı.

Hala bir çözüm bulabilmiş değilim. Burada arkadaşlar, uygulamanın tam olarak verimli çalıştığını da söylüyorlar. O yüzden konunun üstüne fazla düşmedim.
Ben uygulamada yer alan support kısmından mail yolladım. Onlarda sorunun farkındayız çözmeye çalışıyoruz diye dönüş yaptılar anlaşılan problem uygulamadan kaynaklı.

Arkadaşlar, yabancı bır forumda sorunun cozumunu buldum bende duzeldı (turn off your monitör and hold press the OSD button to turn on the monitör(the g-menu will lock your OSD button functions)

Geri
Yukarı