AOC G2260VWQ6 İki Monitörde Renk Farkı

kogax

Hectopat
Bugün AOC G2260VWQ6 model ikinci bir monitör aldım ve ölü piksel testinde monitörlerin tüm ayarları aynı olmasına rağmen renk farkı gördüm. Özellikle beyaz renkte uzun süredir kullandığım yine aynı model olan monitörün ekru beyazına yakın renk verdiğini gördüm. Color temp, luminance, Hz birebir aynı olmasına rağmen neden böyle bir renk farkı görüyorum acaba?

OrkZGn.jpg

Bunlara ek olarak eski monitörümde 75hz de cızırtı sesi vardı ben bunu monitörün kronik sorunu zannediyordum. Bugün gelen monitörde böyle bir sese de rastlamadım. Sizce eski monitörü garantiye göndermeli miyim?

Son düzenleme:
Ledleri eskimiş olabilir. Gönderin tabiki garantiye.
1 yıl oldu satın alalı. Satın aldığım yerle iletişime geçtim garantiye vermeyi düşünüyorum. Sanırım bu monitör ilk üretildiğinde bu kalitede üretildi benim dönemimde bu model monitörü alanlarda cızırtı gibi sorunlar çok vardı. Sanırım AOC monitörün kalitesini artırmaya karar verdi. Plastik kalitesi bile farklı yeni monitörün.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı