AOC G2260VWQ6 vs AOC I2281FWH

Daha fazla  
Ben GTX 1050 Ti ekran kartı olan bir sistem topladım, sıra geldi monitör seçimine geldi. 2 monitör arasında kaldım:
İlk monitör gayet güzel, 1 ms 75Hz fakat 2.monitörde IPS ve çok şık bir yarım onda diğer yarım onda kaldı. :( Bir el atar mısınız seçim yapmamda? Tepkime süresi önemli mi o kadar? 2.monitör 4ms.

Sistemi oyun için topladım, sürekli oyun oynarım. Oyun türü fark etmez ama genelde FPS tür oyunlar oynarım. Bunun içinde 1 ms gayet iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1050 Ti varsa 60 FPS üstünü göremeyeceksin birkaç oyun dışında. 75Hz olması işine yaramıyor denilebilir. Bu sebepten IPS olanı tercih edebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
IPS olanı tercih etmem. Eğer sağdan soldan bakacaksan IPS al. Eğer tam karşıdan devamlı bakacaksan TN panelli olanı al.

AOC'un bir büyüğü var bende. Tek eksisi sağa sola aşağıya hareket edemiyor. Bide ara sıra "cızzzz" diye ses geliyor. Özellikle beyaz çoğunluklu yerlerde.

IPS olanı tercih etmem. Eğer sağdan soldan bakacaksan IPS al. Eğer tam karşıdan devamlı bakacaksan TN panelli olanı al.

AOC'un bir büyüğü var bende. Tek eksisi sağa sola aşağıya hareket edemiyor. Bide ara sıra "cızzzz" diye ses geliyor. Özellikle beyaz çoğunluklu yerlerde.
IPS'in renk kalitesi TN panele oranla çok daha iyi. AOC'nin büyüğü var demişsiniz de iki monitör AOC'ye ait. G2260VWQ6'yı bende kullanıyorum, ses sorunu bende yok servise yollamanızda fayda var.

IPS'in renk kalitesi TN panele oranla çok daha iyi. AOC'nin büyüğü var demişsiniz de iki monitör AOC'ye ait. G2260VWQ6'yı bende kullanıyorum, ses sorunu bende yok servise yollamanızda fayda var.
AOC G2460VQ6 75 HZ 1 MS kullanıyorum. Bir büyüğü dediğim o monitörün bir büyüğü. Ses sorunu rahatsız etmiyor fazla sadece kulaklık kullandığım için. Ayrıca DP girişi falan yok IPS monitörde. Ve oyun amaçlı değil. Ben üsttekini öneririm.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı