AOC G2260WQ6 ghosting

MahanN

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Benim monitörüm AOC G2260WQ6 ve monitörümde ghosting sorunu var. OverDrive yükseltikçe düzeliyor sağ sol yaparken. Yani olay şu: Arkadaşlar ben normalde yüksek FPS'lerde oynuyorum ama ve lakin FPS'imin 60'a düştü zamanlarda monitörümde ghosting oluyor. Sağ sol yaparken oyun kasıyormuş gözüküyor. G-Sync açık V-Sync yok. 75Hz'ye ayarlı monitör.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yani ne yapmam lazım 75 Hz kullanıyorum ben.
Ya 60Hz kullanacaksın ya da grafiklerden fedakarlık edeceksin. Hz değerine göre overdrive ayarını değiştiremezsin.

60 Hz'ye alırsam düzelir mi bir de sonda dediğini a nlamadım Hz değerine göre overdriver ayarını değiştirmezsin demişsinde anlamadım.
60Hz'e alırsan diğer overdrive ayarlarını deneyerek en iyisini seçmen lazım, o şekilde düzelir.
Hz ayarına göre overdriv ayarını otomatik değiştiren bir şey yok.

60Hz'e alırsan diğer OverDrive ayarlarını deneyerek en iyisini seçmen lazım, o şekilde düzelir.
Hz ayarına göre overdriv ayarını otomatik değiştiren bir şey yok.

Peki mesela değiştiriyorum deniyorum ya neyin üzerine deneiyim kanka bir prgoram var mı ghosting için oyunda deneme kbiraz zor oluyorda ondan mesela aldığın SS hangi program.

Peki mesela değiştiriyorum deniyorum ya neyin üzerine deneiyim kanka bir prgoram var mı ghosting için oyunda deneme kbiraz zor oluyorda ondan mesela aldığın SS hangi program.
Bu testte ekran görüntüsü değil, ekranı kameran ile çekmen lazım(ekranı değil 3 UFO). Arkasında veya önünde iz kalmamalı ve renkler birbirine karışmamalı.

Bu testte ekran görüntüsü değil, ekranı kameran ile çekmen lazım(ekranı değil 3 ufo). Arkasında veya önünde iz kalmamalı ve renkler birbirine karışmamalı.

Kanka strongda renkler karışıyor weakde karışmıyor ne yapayım şimdi?

Weakde daha az yani strongda hem renkler karışıyor hem arkasında iz kalıyor.

Weakde daha az yani strongda hem renkler karışıyor hem arkasında iz kalıyor.
Strong ayarı her zaman en iyisi diye bir şey yok. Overshoot yaşıyorsun bu yüzden. Weakde kalsın.

Geri
Yukarı