AOC G2460PF Ölü Piksel Sorunu

AEGIS71

Hectopat
Daha fazla  
Hepsiburada üzerinden monitör aldım. İlk açtıgım zaman hiçbir sorun olmuyor ama monitör 10 15 dk çalıştıktan sonra sol üst köşesinde ölü piksel ya da takılı piksel çıkıyor yeşil renk 1 tane. Bunu nasıl düzeltebilirim ya da nasıl bir yol izlemeliyim? Hepsibuarada ve garanti servisi bunu hata olarak görmüyor, ürünü degiştirmiyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana detaylı bir bilgi verip en doğru adımları atmanı sağlayalım. Bazı firmalar "Ölü piksel garanti kapsamına girmez" dese de tamamen boş zırvalamadan ibaret. Ölü piksel direkt olarak paneldeki bir kusurdur. Ölü piksel hatalı üründür, ölü piksel ayıplı üründür. Ölü pikselli ürünü kabul etmeyen firma da ayıp etmiştir.

• Bu tip durumlarda ; Ölü piksel şikayetiyle göndermeyin iadeye veya garantiye. Yapılan en büyük hata bu. Dün aldığınız malı bugün garantiye yollamayın, garanti ile işiniz yok.
  • Memnun kalmadım diyerek ve hatta mazeret belirtmeyerek iadeye yollayın.
Öncelikle mazeret belirtmeden, memnun kalmadım diyerek, ayrıntıya girmeden iade işleminizi gerçekleştirin. Siteden aldığınız kodu kullanarak Yurtiçi kargo şubelerinden ücreti karşı tarafa yansıtarak iade işlemini gerçekleştirin. En geç 1 hafta içerisinde para elinize ulaşmış olur. @AEGIS71

Monitörü yeni aldıysan hiç uğraşma. Direkt olarak mazeretsiz iade hakkını kullan. Hiç muhatap olma servisle ıvırla zıvırla. Senin muhatabın değil onlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı