AOC G2460PF parlaklık sorunu

Judaka

Hectopat
Daha fazla  
Kullanmaya başladıktan bir kaç saat sonra göz ağrısı yapmaya başladı. Parlaklık ayarını 0(sıfıra) çekmeme rağmen parlaklık rahatsız edici şekilde kendisini koruyor. Çözüm var mı yada elimde imkan varken monitörü değiştirmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
AOC'nin birçok monitöründe göz ağrıtma sorunu var. Temel sebebi kullanılan panel aydınlatmasından kaynaklı. Sorun biraz da Flicker-Free teknolojisinin yetersizliğinden kaynaklı. Parlaklığı kısmanıza rağmen göz ağrısı devam ediyorsa monitörü mutlaka iade edin.

AOC'nin birçok monitöründe göz ağrıtma sorunu var. Temel sebebi kullanılan panel aydınlatmasından kaynaklı. Sorun biraz da Flicker-Free teknolojisinin yetersizliğinden kaynaklı. Parlaklığı kısmanıza rağmen göz ağrısı devam ediyorsa monitörü mutlaka iade edin.
Anladım hocam. Fakat benim eksi monitör 60hz renksiz ve parlak değildi. Şimdi 144 ve tn panel monitör aldım alışkın olmadığımdan ağrıyabilir mi? geçici olarak göz ağrısı oluyormudur?

14 günlük iade hakkınız dolmadan monitörü kullanmaya devam edin. Şikayetleriniz devam ederse kesinlikle monitörü iade edin. AOC'nin birçok monitörünü kullanmış biri olarak uzun vadede göz ve baş ağrısının sürdüğünü söyleyebilirim.

14 günlük iade hakkınız dolmadan monitörü kullanmaya devam edin. Şikayetleriniz devam ederse kesinlikle monitörü iade edin. AOC'nin birçok monitörünü kullanmış biri olarak uzun vadede göz ve baş ağrısının sürdüğünü söyleyebilirim.
İnternet den almadım mağazaya giderek çalışanın tavsiyesi ile aldım yine geçerli mi 15 gün kuralı

Elbette geçerli. Bu sizin yasal hakkınız.
İlginiz için teşekkür ederim hafta sonu güzel bir test'den sonra tekrar size sorum olabilir. Çözüm bulursam da buraya bildireceğim.

İlginiz için teşekkür ederim hafta sonu güzel bir test'den sonra tekrar size sorum olabilir. Çözüm bulursam da buraya bildireceğim.

Hocam merhabalar, monitörü kullanmaya devam ettim göz ağrısı ve baş ağrısı yapmıyor. Gayet memnunum backlight yani arkaplan ışığına alışmam lazımmış. Tekrar teşekkür ederim :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı