AOC G2460PG Monitörde Siyah Kısımlarda Noise Benzeri Hata

Monitör geri verilmeli mi?

• Yeni bir monitör al

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    2
  • Anket kapandı .

Ersin Çınar

Kilopat
Daha fazla  
Dün elime yeni monitörüm AOC G2460PG G-Sync monitörü aldım, fakat bugün izlediğim fragman ve videolarda fakettiğim bir durum oldu siyah kısım noise veya ''beyaz kısımlar''. Ilk önce driver falan denedim fakat fayda etmedi, bi önceki monitörümü bağladığımda bire bir aynı videoyu sorunsuz çalıştırıyor fakat yenisinde sorunlu. Öğrenmek istediğim bunun neden kaynaklanıyor olabileceği, acaba DP kablosu/ekran kartı veya benzeri ufak tefek şeylerden kaynaklanabilir mi yoksa bu sorun monitörlerde görünen büyük bir şey mi? Resim olarak telefon ile çekilmiş gözün gördüğü şeyi birebir yükledim. Bilgisayar aracılığı ile çektiğimde ise telefon ile aynı fotoğraf düzgün fakat monitörde hata gözüküyor.

552f320e-7532-484f-adeb-79f47f272249.jpg
723e7e1c-ffff-4f9a-90cc-43b64cc87514.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler. Net olarak söyleyeyim. Monitörü yenisiyle değiştir. Aynısı ASUS VG248QE monitörümde de olmuştu. Direk yenisiyle değişim yapıldı.

Aynen öyle yapıcam, zaten eski monitörde ss aldığım görüntüler normal gözüküyor yazılımsal olmadığı ordan belli.

Bugün servisten monitörün aynı display port kablosu üzerinden sorunsuz çalıştığını söylediler, düşüncem ekran kartı display port girişlerinde sorun olabileceği. EVGA GTX 1070 SC kullanıyorum.

Bugün monitörü geri aldım, eski ekran kartımdada aynı sorun var fakat bana monitörde sorun olmadığını söylediler. Sizde kandırıyolarmı? Yeni ekran kartındaki 3 tane displayport girişide hasarlı olması şaşırtmıştı beni şimdi eski ekran kartımla deneyincede hata aldım şüpheleniyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı