AOC G2460VQ6 Karıncalanma Sorunu

TwoBee

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
13
Yer
LTBR
Günlük kullanımımı ektiklemiyor fakat iyice yakınlaşıp baktığımda fark edebiliyorum. Sanki renklerin üstünde minik karıncalanmalar var. Ama beyaz ve siyahta olmuyor. Oyunda falan hiç belli olmuyor. Ama masaüstünde dururken iyice yaklaşıp bakarsam fark edebiliyorum. Bilemiyorum telefon ekranımda falan olmuyor (IPS). TN panelle ilgisi olabilir mi acaba? Ya da DP kablosu ile bağlı olduğu için olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
TN panellerin çoğunda bu tarz problemler olabiliyor. Sorun yazılımsal da olabilir. Bir ara bayağı uğraşmıştım eski samsung monitörümün edid değerlerini nvidia sürücüme ve regedit kısmına girip çözmüştüm ama güncellemeden sonra gene kaybettim ayarı. Bayağı kurcalıyordum o zamanlar şimdi bir şey yapamıyorum. Sanırım dp bağlantısından ötürü. Edid designer programıyla bakıyordum önceden değerlere. Şimdi AOC G2460PG monitörümün tek girişi var o da dp. Değerlere erişemiyorum program hata veriyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı