AOC G2590VXQ Monitör kendi kendine kapanıyor ve fanlar son hız çalışıyor

UÇANHIYAR

Hectopat
Ck 3 oynarken monitör kendi kendine kapanıyor. Monitör kapandıktan sonra fanlar son hızda çalışmaya başlıyor. Başka herhangi bir oyunda bu sorunu yaşamadım. PC restart atınca kendiliğinden düzeliyor.
Monitörüm: AOC G2590VXQ.
Ekran kartım: MSI RX580 Armor.

Undervolt yapmayı deneyin. Denetim masasından güç seçeneklerine girin orada "Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir" diye bir sekme olacak ona tıklayın. Oradan hızlı başlatmanın tikini kaldırın. Bu undervolt yaptığınızda bilgisayarın her açılıp kapatıldığında undervolt ayarlarının gitmemesini sağlayacak. İlgili rehberin linkini paylaşıyorum.
RX 580 Undervolt Rehberi

Undervolt yapmayı deneyin. Denetim masasından güç seçeneklerine girin orada "şu anda kullanılmayan ayarları değiştir" diye bir sekme olacak ona tıklayın. Oradan hızlı başlatmanın tikini kaldırın. Bu undervolt yaptığınızda bilgisayarın her açılıp kapatıldığında undervolt ayarlarının gitmemesini sağlayacak. İlgili rehberin linkini paylaşıyorum.
RX 580 Undervolt Rehberi

Dediğinizi driverın sürümünden dolayı yapamadım ancak dün fanları sona çekip gireyim dedim ve sorunsuz çalıştı.

Yaklaşık 1-1.5 haftadır oyunumda sıkıntı olmadı. Update ile düzeltilmiş olabilir çünkü oyunun tam sürümü yayınlandı.

Geri
Yukarı