AOC G2868PQU 28" 1ms 60Hz FreeSync monitör nasıl?

Makaleler
9
Yer
Aydın
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ECS H81H3-M7
İşlemci: Intel Core i7 4790
HDD: Western Digital WD10EZEX 1 TB 7200 RPM
RAM: Crucial CT102446BA160B.C16FER 1x8GB DDR3 1600MHZ
Kasa: Casper NSH.4790-8T75A-W (CD.VTI4790A) Hazır kasa.
Ekran kartı: Galaxy GT730
PSU: Casper Fsp250-50hmn
Monitör: AOC G2868PQU 28" 4K 3840×2160 1 MS 60 Hz TN panel
UPS: Tunçmatik TSK5208
Mouse: Casper B309
Klavye: Casper K1500
Akım korumalı priz: Monster MPEXP100U
Yazıcı: Epson L4160
Meslek
Espiri Ondan Sorulur!
Herkese merhaba. Philips 170S7FS/00 monitör kullanıyorum. Monitörümün çözünürlüğü 1280X1024 ve VGA dışında bir girişi yok. AOC G2868PQU 28" 1ms 60Hz FreeSync alsam nasıl olur? Kısa süreli indirime girmiş. Bu arada Galax GT 730 ve i7 4790 Kullanıyorum ama çok yakında sistemi yenilemeyi düşündüğüm için bir şey de merak ettim. G-Sync ile de kullanılır mı?

En kısa sürede yanıt verirseniz sevinirim, çünkü indirim kısa süreli. :)

Herkese merhaba. Philips 170S7FS/00 monitör kullanıyorum. Monitörümün çözünürlüğü 1280X1024 ve VGA dışında bir girişi yok. AOC G2868PQU 28" 1ms 60Hz FreeSync alsam nasıl olur? Kısa süreli indirime girmiş. Bu arada Galax GT 730 ve i7 4790 Kullanıyorum ama çok yakında sistemi yenilemeyi düşündüğüm için bir şey de merak ettim. G-Sync ile de kullanılır mı?

En kısa sürede yanıt verirseniz sevinirim, çünkü indirim kısa süreli. :)

Hocam alabiliyorsanız 120 Hertz alın cidden farkını gördüm efsane.

1- 4K oyun oynamak çok çok ağır bir is, ekran kartini cok saglam yenilemelisiniz.

2- Bu monitor TN panel, renk kalitesi olarak pek bir sey beklemeyin. Renk derinliği de TN olamsına rağmen 10 bit olan 4K monitörlerin yanında düşük kalıyor.

3- Freesync destekli ve DP girisi var, G-Sync acabilirsinjz. Ama ne kadar verimli olur garanti veremem. Bu arada GT 730'un G-Sync desteği yok diye biliyorum, bundan emin olun.

Son düzenleme:
Hocam alabiliyorsanız 120 Hertz alın cidden farkını gördüm efsane.
Ömür boyu Philips 170S7FS/00'dan başka bir monitör kullanmadım. Bu yüzden 60 Hz yukarısı ile ilgili bir deneyimim yok. 1800 TL'ye 120 Hz bulursanız onu alayım. Yoksa olmaz.

Fiyatına göre alınır tabii ki, TN olması renk olayında biraz üzebilir ancak 4K monitör için bu fiyatı düşününce göz ardı edilebilir.
@Motionless IN White Öncelikle, teşekkür ederim mesajın için. :)
Philips 170S7FS/00 hangi paneli kullanıyor? 13 yıllık Philips 170S7FS/00 monitörümden kötü rengi yoksa kullanılır açıkçası.

1- 4K oyun oynamak çok çok ağır bir is, ekran kartini cok saglam yenilemelisiniz.
Ekran kartı olarak, yeni sistem planlanımda RTX 3070 düşünüyorum ama pahalı olacaksa:
Bunu alıp geçerim. Destekliyordur herhalde?

2- Bu monitor TN panel, renk kalitesi olarak pek bir sey beklemeyin. Renk derinliği de TN olamasına rağmen 10 bit olan 4K monitörlerin yanında düşük kalıyor.
Renk kalitesi olarak Philips 170S7FS/00 monitörümden daha iyi midir, yoksa daha kötü mü? Dediğiniz türden (10 Bit 4K) monitör bu fiyata var mı?

Freesync destekli ve DP girisi var, G-Sync acabilirsiniz. Ama ne kadar verimli olur garanti veremem. Bu arada GT 730'un G-Sync desteği yok diye biliyorum, bundan emin olun.
GT 730 emekli edilecek zaten yakında. Hedefim 3070 ama o pahalı olacaksa 2070/Super, 2080/Super de alıp geçebilirim.

Elinizdeki monitör eski bir monitör olduğu için renklerin kötü olacağını sanmıyorum. O yüzden sorun yaşamazsınız gibi, bununla beraber 4K olacağı için daha net olacaktır. Ayrıca artık ekran kartı yazılımı ile güzel renk ayarı yapabilirsiniz.

@Kaspersky Kullanıcısı görüntü kalitesi tabii ki daha iyi olacaktır, o konuda düşünmeyin.

10 bit olan 2200TL, sadece renk derinliği için değmez diye düşünüyorum.

2070S 4K'da minimum kart bence.
Bilinçsizce ayar yükseltmek yerine oyunun en optimize ayarlarını kullanırsanız akıcı bir deneyim olacaktır.
Ama yine de her oyunda 60FPS alamazsınız.
Biraz daha iyi kartlar alırsanız çok daha iyi olacaktır.

Mesajları için herkese çok teşekkür ederim. İki hafta önce indirimi kaçırmıştım ama bu hafta yakaladım. Site şifremi kabul etmeyince şifre sıfırlama e-postası talep ettim, uzun süre e-posta gelmeyince ise yeni hesap açtım.
Ürün sitede 1749 TL'ye satılıyordu, Maximum kart ile yapılan ödemede sitede çıkan menüde tercih edilen iki ay taksitle fark binerek tam 1787 TL 25 Kuruşa denk geldi.
Linkini bıraktığım "AOC G2868PQU 28" 1ms 60Hz FreeSync FlickerFree TN WLED 4K Ultra HD" monitörü satın aldım. :)
Yeni bilgisayar işi şimdilik hayal oldu gibi duruyor. Beklenmedik masraflar falan da çıktı derken. Galaxy GT 730 emekli olamadı. ECS H81H3-M7 Anakart ve Intel i7 4790 işlemci ile birlikte.
Oyunu geçtik, Galaxy GT 730 normal masaüstünde ve YouTube'de 3840x2160 çözünürlüğü verse bari. Acaba Galaxy GT 730 3840x2160 çözünürlüğü verir mi?

Screenshot_2020-10-10 Siparişlerim - incehesap com - Kopya.png

Böylece ilk İncehesap alışverişimi de gerçekleştirmiş bulunuyorum. Alışverişimin sorunsuz geçmesini umuyorum.
Monitörü teslim alınca hangi testleri yapmalıyım?
İki hafta önce indirim kaçtıktan sonra geçen hafta ürünün 2694 liralara fırlaması beni sinirlendirmişti, bu hafta bir daha indirime girmesi isabetli olmuş.
Sizce mantıklı bir alışveriş yapmış mıyım? Bu fiyata daha iyisi de alınabilir miydi?
İyi Geceler, İyi Sosyal'ler. :)

Mesajları için herkese çok teşekkür ederim. İki hafta önce indirimi kaçırmıştım ama bu hafta yakaladım. Site şifremi kabul etmeyince şifre sıfırlama e-postası talep ettim, uzun süre e-posta gelmeyince ise yeni hesap açtım.
Ürün sitede 1749 TL'ye satılıyordu, Maximum kart ile yapılan ödemede sitede çıkan menüde tercih edilen iki ay taksitle fark binerek tam 1787 TL 25 Kuruşa denk geldi.
Linkini bıraktığım "AOC G2868PQU 28" 1ms 60Hz FreeSync FlickerFree TN WLED 4K Ultra HD" monitörü satın aldım. :)
Yeni bilgisayar işi şimdilik hayal oldu gibi duruyor. Beklenmedik masraflar falan da çıktı derken. Galaxy GT 730 emekli olamadı. ECS H81H3-M7 Anakart ve Intel i7 4790 işlemci ile birlikte.
Oyunu geçtik, Galaxy GT 730 normal masaüstünde ve YouTube'de 3840x2160 çözünürlüğü verse bari. Acaba Galaxy GT 730 3840x2160 çözünürlüğü verir mi?

Eki Görüntüle 696993
Böylece ilk İncehesap alışverişimi de gerçekleştirmiş bulunuyorum. Alışverişimin sorunsuz geçmesini umuyorum.
Monitörü teslim alınca hangi testleri yapmalıyım?
İki hafta önce indirim kaçtıktan sonra geçen hafta ürünün 2694 liralara fırlaması beni sinirlendirmişti, bu hafta bir daha indirime girmesi isabetli olmuş.
Sizce mantıklı bir alışveriş yapmış mıyım? Bu fiyata daha iyisi de alınabilir miydi?
İyi Geceler, İyi Sosyal'ler. :)
4K 60Hz kullanabilirsiniz, desteği var.
Teslim aldıktan sonra ölü piksel testi yapmanızı öneririm, TN panel olsa da yine de yapmak iyi olur.
http://lcdtech.info/en/tests/dead.pixel.htm çeşit çeşit site bulabilirsiniz, örnek olması açısından attım.
Bence mantıklı bir alışveriş yaptınız, monitörümü satıp 4K monitör almayı planlamıyor değilim. O fiyata daha iyisi alınabilir miydi emin değilim, ancak bu konuyu kafaya takmayın bence.

Geri
Yukarı