Çözüldü AOC i2369VM Monitör Overclock Olmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hakan yaeger

Megapat
Makaleler
21
Daha fazla  
Arkadaşlar 60Hz monitörümde oyun zevkini biraz daha yükseltmek için overclock yapmaya karar verdim. Fakat 1 Hertz bile oynatamıyorum, direkt "Input Not Supported" hatasıyla karşılaşıyorum. Monitör modelim AOC i2369VM. Bunu çözmenin bir yolu var mıdır?

Çözüm
Arkadaşlar 60Hz monitörümde oyun zevkini biraz daha yükseltmek için overclock yapmaya karar verdim. Fakat 1 Hertz bile oynatamıyorum, direkt "Input Not Supported" hatasıyla karşılaşıyorum. Monitör modelim AOC i2369VM. Bunu çözmenin bir yolu var mıdır?
Bir hata yok, Montörün kaç Hz'yi destekliyorsa onu açabilirsin. Eğer çok fazla yüksek Hz ile oynamak istersen çözünürlüğü olabildiğince düşür o zaman yüksek ihtimal 75Hz kullanabilirsin.
Monitörün kaynağı dizüstü mü masaüstü mü?

Overlock yapmanızı kim söyledi? Sizin monitör destekliyor mu ki hertz yükseltmeyi denemişsiniz?. Ekran kartınızın taşıyamaycağı çözünürlüğe yükseltmişsiniz. İnternette okuduğunuz her şeye inanmayın. Üstelik siz bu çözünürlüğü bir programla değiştirmişseniz tamamen kaynak yitimi olmuş.

1 Başka bir kaynak sağlamanız ve çözünürlüğü düşürmeniz gerekiyor.
2 Güvenli moda girebiliyorsanız çözünürlüğü değiştirebilirsiniz.
3 Başka bir monitöre bağlayıp çözünürlüğü önerilen ayarlara getirmeniz gerekiyor
4 Eğer bir programla hertz ayarlarını değiştirmişseniz biraz uğraşmanız gerekiyor.

Monitörün kaynağı dizüstü mü masaüstü mü?

Overlock yapmanızı kim söyledi? Sizin monitör destekliyor mu ki hertz yükseltmeyi denemişsiniz?. Ekran kartınızın taşıyamaycağı çözünürlüğe yükseltmişsiniz. İnternette okuduğunuz her şeye inanmayın. Üstelik siz bu çözünürlüğü bir programla değiştirmişseniz tamamen kaynak yitimi olmuş.

1 Başka bir kaynak sağlamanız ve çözünürlüğü düşürmeniz gerekiyor.
2 Güvenli moda girebiliyorsanız çözünürlüğü değiştirebilirsiniz.
3 Başka bir monitöre bağlayıp çözünürlüğü önerilen ayarlara getirmeniz gerekiyor
4 Eğer bir programla hertz ayarlarını değiştirmişseniz biraz uğraşmanız gerekiyor.
Sen olayı çok yanlış anlamışsın. Herhangi bir sorun yaşamıyorum şu anda. Sadece Overclock yapmamı engelleyen hatayı nasıl düzeltebileceğimi sormuştum. Neyse.

Bir hata yok, Montörün kaç Hz'yi destekliyorsa onu açabilirsin. Eğer çok fazla yüksek Hz ile oynamak istersen çözünürlüğü olabildiğince düşür o zaman yüksek ihtimal 75Hz kullanabilirsin.

Çözüm
Bir program var internette. O'nu kullanıp hertz ayarlarıyla oynayıp desteklenmeyen çözünürlüğe getiriyorlar monitörü. Ondan sonra Input Not Supported yazısıyla karşılaşıyorlar. Böyle bir şey olmuştur dedim : )

Önemli bir şey olmadığına sevindim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı