AOC monitörlerdeki genel kalite düşüklüğü

AOC beş para etmez bir monitör bence.! Garantiye gönderdim, değişim yapıldı bakalım nasıl bir şey gelecek. 2 aylık cihaz düşünün..

Merhaba, 24G2U'u ben de düşünüyorum da memnun musun? Işık sızması ne seviyede? Siyahları ne kadar iyi veriyor? Bir de aldığınız zamanki fiyatı neydi? Şu an indirim beklesem mi yoksa fiyatlar daha da artar mı merak içindeyim.

Oldukça menunum ışık sızması beni rahatsız etmedi siyahlar harika aldığımda 1400TL veya 1500TL'ye almıştım.

Çok ön yargılı olduğum bir markaydı ama 1.5 senedir kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım bilakis ergonomi ve görüntü kalitesinden hem genel kalite olarak hem f/p olarak fazlasıyla memnunum. Sizin seçtiğiniz model sanırım zaten düşük segment bir ürün ondan dolayı da memnun olmayabilirsiniz. ( Garanti konusunda yabancı firmaların distribütör ile yolladığı çoğu marka maalesef öyle.)

Oldukça menunum ışık sızması beni rahatsız etmedi siyahlar harika aldığımda 1400TL veya 1500TL'ye almıştım.
2000 lira olmuş, vay be :) Işık sızması için de müsait olduğun bir zaman fotoğraf atabilir misin? Çok takıntılıyım şu ışık sızmasına :(

Merhaba, 24G2U'u ben de düşünüyorum da memnun musun? Işık sızması ne seviyede? Siyahları ne kadar iyi veriyor? Bir de aldığınız zamanki fiyatı neydi? Şuan indirim beklesem mi yoksa fiyatlar daha da artar mı merak içindeyim.
Soru bana gelmemiş ancak aynı modeli kullanıyorum, yardımcı olacaksa cevaplayayım.
Oyundan çok temel amacım tasarım olarak aldım, profesyonel olarak Photoshop kullanıp buradan para kazanıyorum haliyle bu konuda amacıma hizmet edecek bir monitöre ihtiyacım vardı. Görüntü kalitesi olarak ben bu amaçla bile kullanabiliyorsam sen düşün kalitesini :)
Bendekinde ışık sızması hiç yok, siyahlar tam siyah denebilir. Her monitör birbiri ile aynı olmayabilir belki başkasına gidende ışık sızması vardır orasını bilemeyeceğim ancak genel olarak 24G2u modeli herhangi bir kronik problemi olmayan kaliteli bir model.
1700-1800 seviyelerinde alınabilir, şu an piyasayı hatırlamıyorum ama daha yukarısı olarak 2.5 seviyelerine çok farklı seviye monitörler vardı, bütçe meselesi biraz.
Tek gördüğüm kusuru, güzel bir görüntü ayarı yapılmadığında oldukça göz yoruyordu, epey uğraşıp (2 gün) ayarlarımı yaptıktan sonra hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Hocam bir sorunu yok, çok memnunum dedi. @Dutchman
Teşekkür ederim, muhtemelen benden kaynaklı fabrikasyon. Bakalım garanti ne diyecek.
Taktir ettiğim bir konu ise 3 yıllık garanti vermesi. Umarım sorunsuz bir ürün gelir.

AOC 24G2'u incelemiştim. Panel panda panel Renk gamutları yüksek bir oradan kurtarıyor. Monitörün malzeme kalitesi ise berbat. Etrafına kaplanan plastigin ne kadar kalitesiz oldugu belli oluyor.

AOC 24G2'u incelemiştim. Panel panda panel Renk gamutları yüksek bir oradan kurtarıyor. Monitörün malzeme kalitesi ise berbat. Etrafına kaplanan plastigin ne kadar kalitesiz oldugu belli oluyor.
Ben de izlediğim incelemelerde aynı şeyi hissetmiştim, doğruymuş demek ki. Peki AOC 24G2 yerine önerebileceğin model var mı?

Geri
Yukarı