AOC PDS241 Monitörde Ölü Piksel

heraclus

Kilopat
Hepsiburada üzerinden AOC PDS241 monitörü 21 Aralık günü satın aldım. Ürün elime 26 Aralık'ta ulaştı. 2 saat önce yapmış olduğum ölü piksel testinde ekranın ortasında dağınık halde 3 tane ölü piksel fark ettim ancak dikkatli bakınca gözüküyor. Hatta şu an üçüncüyü göremiyorum bile. Bunların dışında yine ekranın ortalarında bir de daha büyük bir aydınlık pikseller bütünü gibi bir şey var beyaz ekranda ve yeşil ekranda aydınlıklığı gözüküyor. Ekranın ortasına bakınca görebiliyorsunuz. Resmini çekmeye çalıştım ancak 1 MB'tan büyük olduğu için buraya atamıyorum.
Önceden nasıl fark edemedim, acaba sonradan mı oluştu diye düşündüm ancak sonradan bu kadar kısa sürede nasıl oluşabilir ki? Bu arada monitörün de çok sallandığı belirtmeliyim. Ürünün üzerindeki her şeyi çıkardım. Kutu elimde ürünü Hepsiburada'ya göndermeli miyim? Yoksa garantiye mi vermeliyim? Ürünü 788 TL'ye aldım. Şu an ise 922 TL. Yani iade olursa fiyat farkı da olmuş olacak.
Monitörde bunun dışında bir sorun yok bu fiyata göre gerçekten çok iyi.
Değişim yaparlarsa ürünü değiştireceğim. Sizce değişim yaparlar mı yoksa garantiye mi vermek zorunda kalacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İade ederken beğenmediğini söylersen sıkıntı olmaz. Ölü pikselden bahsedersen servis raporu gibi konularla uğraşır durursun. 14 gün içinde hiçbir şeye zarar vermeden iadeni al. Ölü pikseller rahatsız etmiyorsa kullanabilirsin.

İade ederken beğenmediğini söylersen sıkıntı olmaz. Ölü pikselden bahsedersen servis raporu gibi konularla uğraşır durursun. 14 gün içinde hiçbir şeye zarar vermeden iadeni al. Ölü pikseller rahatsız etmiyorsa kullanabilirsin.
İade etmek istemiyorum çünkü ürünün fiyatı şuan daha yüksek, değişim yapmak işime gelir.

Son düzenleme:
3 Tane ölü piksel varsa şirket politakasınca iade veya değişim yaparlar.En kötü paranı iade ediyorlar.
Bir ara garantiye göndereceğim. Sanırım kuruntu yapmışım. Ölü piksel dediğim şeyler toz olabilir. Çünkü şuan göremiyorum. Ama asıl sorun bahsettiğim aydınlık pikseller tam olarak ne olduğunu internette de bulamadım.

Ölü piksel testi yaparsan anlarsın. Toz varsa üstüne üfle o gider zaten. Belli başlı renklerde çıkar ölü pikseller.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı