AOC27G2U 144 Hz ekran gidip gelme sorunu

MakeisS

Decapat
Merhabalar. AOC27G2U modelini kullanıyorum. Kutunun içinden çıkan DPI kablosunu kullanmaktayım fakat 60 Hz ve üstüne aldığım zaman özellikle 144 Hz'de monitör ekranı 1 saniyeliğine falan siyah olup anında geri geliyor. Bunu sadece 60 Hz üstünde yaşıyorum. Sorun ne olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim.
Benim düşüncem sorun DPI kablosunda olmas konusunuda.
Sistemim: RX 5600XT - B450M S2H - 16 GB 3000 MHz XPG - Ryzen 5 3600 - AOC 27G2U.

Merhabalar. AOC27G2U modelini kullanıyorum. Kutunun içinden çıkan DPI kablosunu kullanmaktayım fakat 60 Hz ve üstüne aldığım zaman özellikle 144 Hz'de monitör ekranı 1 saniyeliğine falan siyah olup anında geri geliyor. Bunu sadece 60 Hz üstünde yaşıyorum. Sorun ne olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim.
Sistemim: RX 5600XT - B450M S2H - 16 GB 3000 MHz XPG - Ryzen 5 3600 - AOC 27G2U.

Kabloyu düzgün bağladınız mı?

Driver kaynaklı bir sorun da olabilir ekran kartı driverınızın en son WHQL sürümünü indirmeyi deneyin.

Aynı sorunu Q27G2U modeliyle yaşıyorum. Monitör 2K. Araştırdığım kadarıyla sorun tamamen Display Port kablosunda. Paugge ve UGREEN Marka kabloyla sorunu çözenler olmuş.
Bende öyle düşünüyorum AOC kaliteli bir marka fakat kablolarına pek değer vermemiş sanırsam. Aynı sorunu siz de yaşıyorsanız demek ki sorun DPİ kablosunda.
Driver kaynaklı bir sorun da olabilir ekran kartı driverınızın en son WHQL sürümünü indirmeyi deneyin.
Ekran kartımı daha bu gün güncelledim
Kabloyu düzgün bağladınız mı?
DPİ kablosu evet bağlamamda sıkıntı yok. Hatta kutunun içinden çıkan HDMI kablosuyla bile denedim 100 Hertz'de sıkıntı yaşıyorum.
Aynı sorunu Q27G2U modeliyle yaşıyorum. Monitör 2K. Ekran kartım GTX 1070. Araştırdığım kadarıyla sorun tamamen Display Port kablosunda. Paugge ve UGREEN Marka kabloyla sorunu çözenler olmuş.
Önerdiğiniz bir kablo var mı tam olarak hangisini almalıyım ?

Bende öyle düşünüyorum AOC kaliteli bir marka fakat kablolarına pek değer vermemiş sanırsam. Aynı sorunu siz de yaşıyorsanız demek ki sorun DPİ kablosunda.

Ekran kartımı daha bu gün güncelledim

DPİ kablosu evet bağlamamda sıkıntı yok. Hatta kutunun içinden çıkan HDMI kablosuyla bile denedim 100 Hertz'de sıkıntı yaşıyorum.

Önerdiğiniz bir kablo var mı tam olarak hangisini almalıyım ?
Ben HDMI ile sorun yaşamıyorum sizin yaşamanız garip. HDMI ile sorunsuz 144Hz görüntü alıyorum sadece G-SYNC aktif olmuyor.
Ben bu kabloyu almayı düşünüyorum.
Genelde önerilen kablonun bu olduğunu görmüştüm.

AOC sürücüsünü yüklediniz mi? Belki bir yardımı olur. Bende 120Hz üstüne alamıyordum. Sürücüyü yükledikten sonra aldı.

Monitörün yanında gelen DP kabloları sertifikasız ve çok dandik oluyor, ekran kartına dahi zarar verebiliyor. Aynı sorunu yaşadım ve VESA Sertifikalı Paugge Display Port kablosu aldım sorunum çözüldü.

Monitörün yanında gelen DP kabloları sertifikasız ve çok dandik oluyor, ekran kartına dahi zarar verebiliyor. Aynı sorunu yaşadım ve VESA Sertifikalı Paugge Display Port kablosu aldım sorunum çözüldü.

Bende de 24G2U var, kendi DP kablosu çok iyi çalışıyor ve böyle bir sorunla karşılaşmadım ama "ekran kartına dahi zarar verebiliyor" diyince bir şüphelenmedim değil. Tam olarak nasıl bir zarardan bahsediyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı