Çözüldü AoE III: DE MSVCP140.dll bulunamadı hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

witlaus

Hectopat
Yer
Bursa
Oyunu Steam'den açmaya çalıştığımda karşıma aşağıdaki uyarı geliyor:
"Kod yürütmesi devam edemiyor çünkü MSVCP140.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözebilir."
Tamam'a bastıktan sonra oyun açılıyor. Oyunu 10 dakika oynadım ancak bir kasma çökme durumu söz konusu değil. Neden geliyor bu hata?

Konuyu onaylayacak Moderatörler konuyu açmayabilirsiniz çünkü çözdüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Nasıl çözdünüz? Lütfen DLL indirip sistem klasörüne attım demeyin. Eğer böyle yaptıysanız yanlış çünkü.
Yok "Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Paketi"ni yükledim. Bilgisayarımda yüklü değilmiş. Steam'da oyunu ilk defa açarken kendini otomatik yükler diye biliyordum.

Nasıl çözdünüz? Lütfen DLL indirip sistem klasörüne attım demeyin. Eğer böyle yaptıysanız yanlış çünkü.

Yok "Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Paketi"ni yükledim. Bilgisayarımda yüklü değilmiş. Steam'da oyunu ilk defa açarken kendini otomatik yükler diye biliyordum.

Çözüm
Sistem klasörüne değil, oyunun kurulu olduğu klasöre attıysa doğru.

Yine değil. Oyun klasöründe eksik olursa dosya doğrulaması veya oyunu silip yükleme yapılmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı