AÖF bilgisayar programcılığı gereksiz mi?

Makaleler
45
Çok temel şeylerin öğretildiği çok içi boş bölüm. Kendiniz öğrenseniz 2 yılda daha çok şey öğrenirsiniz. Ya örgün okuyun ya da okumayın bunu.

Bu mesaja göre konu açmak istedim. Ben AÖF veya ikinci öğretim olan bir yeri okumak istiyorum. Pamukkale Üniversitesi'nde okuyacağım. Şehrim Denizli ancak il dışına gitmek istemiyorum. AÖF veya ikinci öğretim PC programcılığı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir de dıştan okumak zor mu? Birkaç kişi zor diyor. Yine de sizin yorumunuzu almak isterim.

Bu mesaja göre konu açmak istedim. Ben AÖF veya ikinci öğretim olan bir yeri okumak istiyorum. Pamukkale Üniversitesi'nde okuyacağım. Şehrim Denizli ancak il dışına gitmek istemiyorum. AÖF veya ikinci öğretim PC programcılığı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir de dıştan okumak zor mu? Birkaç kişi zor diyor. Yine de sizin yorumunuzu almak isterim.
Açıköğretim, işim var çalışıyorum ya da okumakla o kadar ilgim yok ama bir şeyler öğreneyim, bir belgem olsun diyen kişilerin okuyacağı bir bölümdür. Beklentinizi çok yüksek tutmayın özellikle 2 yıllık bölüm yazıp 2 sene sadece "okumayı" planlıyorsanız yapmayın. İkinci öğretim ise örgün öğretimdir yani okula gitmeniz gerekir sadece dersleriniz aksamüstü olur onun dışında normal örgün öğretimden bir farkı yoktur.

Beklentinizi çok yüksek tutmayın özellikle 2 yıllık bölüm yazıp 2 sene sadece "okumayı" planlıyorsanız yapmayın.
Ben de zaten bu şekilde düşünüyorum. Belge olsun amaçlı. Başka bir isteğim yok.

AÖF gereksiz dediniz sanırım. 23 yaşıma geldim. İş bulsam çalışacağım, bulması da çok zor. Bu zamanda hayata atılmam gerekiyor.

Peki 23 yaşından sonra üniversitenin pek bir anlamı var mı? Okumanın yaşı yok diyorlar. Arada sırada ders çalıştım. Ancak yok denecek kadar az ve onları saymazsak 3+ yıldır ders çalışmadım. Açıkçası güzel yerler beklemiyorum, mesela mühendislik. Çünkü uzun zamandır ders olmadığı için oluyor. EKPSS sınavına hazırlanıyorum. En azından orada bir şeyler oluyor yani ders çalışıyorum. Başka yaptığım bir şey yok. 4-5 aydır ders çalışıyorum.

Okursun okumasına da DGS denemeyeceksen hiçbir işine yaramaz 2 yıllık diploma, şirketler için önemli bir diploma değil 2 yıllık diploma, zaten herkes okuyabiliyor açıktan, uzaktan bir şekilde. Okumasan da olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı