AÖL'den örgün eğitime geçiş

sVoYnR

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Sorum şu, ben bitirdiğimiz sene dokuzuncu sınıfım ve açık liseye geçmek zorunda kaldım ama şimdi 10.sınıftan örgün eğitime geçmek istiyorum. Nasıl geçiş yapacağım ve nakil tarihleri hakkında bir şey anlamadım internetteki yazıları da anlamadım benimle paylaşabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce halk eğitim merkezinden tasdikname belgesi alacaksın, o belgeyle nakil tarihleri aralığında ilçe milli eğitime gidip örgün eğitime geçiş yapmak istediğini söyleyeceksin, tercih yapacaksın ve ortaokul puanını baz alaraktan boş kontenjana göre seni okula yerleştirecekler. Yerleştirdiklerinde okul idaresine gidip kaydolacaksın.

İlk önce halk eğitim merkezinden tasdikname belgesi alacaksın, o belgeyle nakil tarihleri aralığında ilçe milli eğitime gidip örgün eğitime geçiş yapmak istediğini söyleyeceksin, tercih yapacaksın ve ortaokul puanını baz alaraktan boş kontenjana göre seni okula yerleştirecekler. Yerleştirdiklerinde okul idaresine gidip kaydolacaksın.

Hocam bir eleman geçilmiyor yazmış ama ben senin dediğin şekilde geçiliyor diye biliyorum. İnternettekileri anlamasam da dilekçe falan yazıyor sen sadece dediklerini yaparak mı geçtin ? Ha bir de tarihleri hakkında bir şey bulabilirsen çok sevinirim.

Geri
Yukarı