Aorus 1080 Ti ısınma ve FPS düşmesi

Yasin kaygusuz

Centipat
Merhabalar bilgisayarı yeni aldım ikinci el çok kullanılmamış bir bilgisayar. Aorus GTX 1080 Ti Waterforce ekran kartı var oyuna girdiğimde garip bir şekilde bi anda fanlar deli gibi çalışmaya başlıyor. FPS PUBG'de 20'lere düşüyor. Ve aşırı ısınmaya başlıyor elimle ekran kartına bile dokunamıyorum o kadar ısınıyor. Macunlarını falan tazeledik arkadaşla onun monitörüne bağladım hiçbir sıkıntı olmadı eve gittim kendi monitörüme bağladım yine aynı şekilde ısınmaya başladı. FPS 20'lere düştü. Monitörüm eski VGA girişli HDMI dönüştürücüyle bağlıyorum sorundan bundan kaynaklı olabilir mi? Arkadaşımda DVI ile bağlamıştık.

Olabilir, sizin monitörünüzde DVI girişi varsa arkadaşınızdan rica edip deneyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1080Tİ Aorus kullanmaktayım. Epeydir ilk defa EVGA dışı bir kart uzun süreli kullanmamıştım. Şu an çok memnunum. 1080Tİ'ler genelde sıcak çalışırlar. Termal macun yenilemeyi kaliteli bir macun ile yaptıysanız HD çözünürlükte 70 dereceyi zor görürsünüz. Sizin oyun içi ısı değerleriniz nedir? Isınan parça sadece GPU olmayabilir. CPU ve MB da bunlara eklenebilir.
VGA ile DVİ, HD çözünürlükte 20 FPS'lere düşmenize neden olamaz.

Olabilir, sizin monitörünüz de DVI girişi varsa arkadaşınızdan rica edip deneyebilirsiniz.
DVİ girişim yok malesef eski bi monitör sadece vga girişi var.
GTX 1080Tİ Aorus kullanmaktayım. Epeydir ilk defa EVGA dışı bir kart uzun süreli kullanmamıştım. Şu an çok memnunum. 1080Tİ'ler genelde sıcak çalışırlar. Termal macun yenilemeyi kaliteli bir macun ile yaptıysanız HD çözünürlükte 70 dereceyi zor görürsünüz. Sizin oyun içi ısı değerleriniz nedir? Isınan parça sadece GPU olmayabilir. CPU ve MB da bunlara eklenebilir.
VGA ile DVİ, HD çözünürlükte 20 FPS'lere düşmenize neden olamaz.
87 leri gördüm dün gece, oda 2-3 dakika içersinde. İyi bi macunla yeniledim soğutucularda çalışıyo. Arkadaşımın monitörü de eski ama DVİ la bağlayınca onda problem olmadı 60 derece paradise a 15 kişi atlamışken 140 Fps alıyoduk. Kendi monitörümden yada dönüştürücünün kısa devre gibi bişey yaptığımdan şüpheleniyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı