Aorus 15p-kd vs Nitro 5

12700h çok daha iyi bir işlemci olduğu için ikilemde kaldım ayrıca diğer tarafta 240Hz ve 1TB SSD olması beni düşündürdü 25 wattlık farkı pek değerlendirmeye almadım.

Acer'i kullanıyorum şu anda. Memnunum. İşlemci çok iyi. Valorant'ta işlemci 85 dereceyi geçmiyor. Dying Light'ta Full ayarlar 150 FPS ve işlemci 75 civarı geziniyor.

Güç istiyorsan Acer. Rahatlık, mobilite ve ekran deneyimi istiyorsan Gigabyte.
-Ekran olarak Gigabyte sadece Hz değil renk gamutu olarak daha üstün.
-Soğutmada Gigabyte daha iyi ama Acer da yeterli.
-GPU olarak Acer net daha iyi.
-CPU olarak Acer net daha iyi.
-Kasa kalitesi olarak Gigabyte daha iyi.
-Yazılım olarak ayar üstünlüğü olarak Gigabyte, daha rahat ve sorunsuz kullanımda Acer daha iyi.
-Bataryada Gigabyte net daha iyi.

Aorus daha üst bir sınıf ve Predator seviyesinde bir cihaz fakat Acer daha güçlü.
Yarın yani bugün Vatan'ın kampanyası var. Aldığın ürünün %20'sini çek olarak veriyor mağazalarda. Eğer mağazada Nitro varsa 5640 çek alabilmen lazım. Düşününce monitöründen ekipmana çok yardımcı olabilecek bir para. İncelemelerine bir bak cihazın. Yeni cihaz, yeni kasa sonuçta.

1280 all Low kaç FPS alıyorsunuz?

Hocam 300 üstü alıyor ama işlemciye çok yük biniyor. 60 watt çekmesinden anlaşılıyor zaten. Ayarları en yükseğe alırsak ekran kartı daha çok çalışır. İşlemci rahatlar. İki adet resim koydum birisi Full ayarlar. Diğeri en düşük. Full ayarda oynayınca işlemci çok rahatlıyor. Bu arada sıcaklık 70'i gecmiyormuş yanlış yazmışım.

Dosya Ekleri

• P_20220629_011121.jpg
    P_20220629_011121.jpg
    240,7 KB · Görüntüleme: 33
  • P_20220629_011521.jpg
    P_20220629_011521.jpg
    226,9 KB · Görüntüleme: 26
Hocam 300 üstü alıyor ama işlemciye çok yük biniyor. 60 watt çekmesinden anlaşılıyor zaten. Ayarları en yükseğe alırsak ekran kartı daha çok çalışır. İşlemci rahatlar. İki adet resim koydum birisi Full ayarlar. Diğeri en düşük. Full ayarda oynayınca işlemci çok rahatlıyor. Bu arada sıcaklık 70'i gecmiyormuş yanlış yazmışım.
Cihazda dGPU (MUX) mevcut mu? Sitesinde yazsa bile bazı markalar 70/80'e koyup 60 serisine koymamazlık yapabiliyorlar.
Nitrosense üzerinden ayarı olması lazım.

Hocam birkaç sorum var öncelikle ekran kaç ms 3 olarak bahsedilmiş ama çok daha fazla olduğunu söyleyen kullanıcılar var, sRGB oranı oyunlarda rahatsız ediyor mu ve ışık sızması var mı?

Ms çok fazla sanırım araştırmıştım almadan. Tam hatırlamıyorum ama aklımda 20'li rakamlar kalmış. sRGB oyunlarda beni rahatsız etmedi. Ama kaliteli bir monitöre takıp denediğimde çok fark olduğunu gördüm. Ben harici monitör ile kullanmayı düşündüğüm için tercih ettim. Tıp okuduğum için sadece yaz aylarında oynayabiliyorum. Monitör evde duruyor şehir dışına çıkarmıyorum. Yani kısacası benim kullanım amaçlarımı karşılıyor siz de durum değerlendirmesi yapıp ona göre bir karar vermelisiniz.

Geri
Yukarı