Aorus 3060 + R5 3600 11.999TL!

Bu fiyatta tükenip 12500e falan satılsa yeni stoklar yine alırım ama herhalde 13Bin'in üstüne çıkar.

12.500e de koyarlarsa gene biter stokları ekran kartı en kaliteli modellerden birisi ve genellikle sistemlerde ekran kartını yükseltip diğer bileşenlerden çok kısalım gibi bir mantık da yapmamışlar anakartından SSD'sine bütün modeller kaliteli 14.000 üzerine çıkana kadar bu sistem ekmek su gibi satılır bence.

Ekran kartı düşüşleri yeni başlamışken bu fiyatlar biraz "daha da düşmeden satalım gitsin" mantığı güdebilir acil durum yoksa biraz beklenebilir. Eğer fiyat değişimleri bu seviyede gitmeye devam ederse yaz sonuna aynı bütçede 5600X - 3060 Ti ikilisi içeren sistemler de görebiliriz.

Screenshot_2.png

Şuan toplamayı düşünenler için çok iyi sistem. Kronik sorunlu bir parçası veya uyumsuz donanımı yok. Her şeyi yerli yerinde bir sistem. Fiyatların 3 aya kalmaz %20'ye kadar gerileyeceğini düşünüyorum. Öyle bir şey olursa yeni sistem toplamak şart oldu. :)

Ekran kartı düşüşleri yeni başlamışken bu fiyatlar biraz "daha da düşmeden satalım gitsin" mantığı güdebilir acil durum yoksa biraz beklenebilir. Eğer fiyat değişimleri bu seviyede gitmeye devam ederse yaz sonuna aynı bütçede 5600X - 3060 Ti ikilisi içeren sistemler de görebiliriz.

Eki Görüntüle 1075398

Olabilir hocam mantıklı bir varsayım hatta muhtemelen dediğiniz gibi ancak fiyatların gerilemesinin sebebi nedir? Stokların düzelmesi mi? miningin ufakdan sonlanmaya başlaması mı?

Olabilir hocam mantıklı bir varsayım hatta muhtemelen dediğiniz gibi ancak fiyatların gerilemesinin sebebi nedir? Stokların düzelmesi mi? Miningin ufaktan sonlanmaya başlaması mı?

Hepsinin toplamı diyelim. Kripto paralar düşüşten sonra rutine bağladı, hype da bitince eskisi gibi fabrikadan çıkan kartı kapma durumu kalmadı. Silikon krizi için yeni fabrika adımları, üretim kapasitesi artışı da meyvelerini verince stoklarda daha fazla kart görüyoruz. Fiyatlar da doğal olarak yavaştan düşüyor.

İşlemci ve ekran kartı hariç diğer parçaları beğenmedim. Piyasa düşüşte, bundan çok daha iyisini yapmam 6-6.5'a bir 3060 lhr bulmama bakar ki bulunuyor.

Hocam sistem parçaları değişmiş çünkü. Konuyu açdığım sırada R5 3600 + B450 Aorus Elite + 16 GB Corsair RAM + 3060 Aorus Elite + MP400 500GB + Corsair Spec Delta 550W bulunuyordu biraz kasa sadece eksik gibiydi ancak şu an çoğu parçayı değiştirmişler muhtemelen stokları olmadığı için dediğinize bende katılıyorum şu an itibarıyla biraz kalitesiz olmuş.

Ben öteki haline demiştim zaten :D.
Ne Aorus Elite, ne LPX, ne Spec Delta, ne de içindeki VS550 öyle ahım şahım şeyler değildi. Ekran kartını Amazon'dan LHR serisi aldın mı aynı fiyatta daha iyisi yapılır.

Fiyatlar yavaş yavaş düzeliyor arkadaşlar, birkaç hafta daha dişinizi sıkarsanız daha da ucuza çok rahat bulabileceksiniz.

Eki Görüntüle 1075398
Hocam işte o imkansız, bir 3060 Ti hazır sistemin 15000TL altına satılma olasılığı 0'a yakın. Fakat dediğiniz gibi fiyatlar düşüşte, bu sistem birkaç haftaya daha da düşecektir şuanda acele etmeye gerek yok.

Geri
Yukarı