Aorus 3070 invalid shares hatası

daydreamer21

Picopat
Daha fazla  
Sistem 10 saattir kazım yapıyor bu süre içinde 3 tane invalid share hatası aldım. Efficiency değerim %99.9. Bu invalid shares kazım için engel teşkil eder mi? Reset atmalı mıyım minera yoksa dursun mu bir zararı olmaz mı?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-05-08 120754.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-08 120754.png
    113,8 KB · Görüntüleme: 270
Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem 10 saattir kazım yapıyor bu süre içinde 3 tane invalid share hatası aldım. Efficiency değerim %99.9. Bu invalid shares kazım için engel teşkil eder mi? Reset atmalı mıyım minera yoksa dursun mu bir zararı olmaz mı?
Kazımınıza çok bir etkisi olmaz ama biz yine de sorunu çözmeye çalışalım.
Mining yazılımınız güncel mi?
OC ya da UV yapıyor musunuz, yapıyorsanız ayarlarınız nedir?
İnternet bağlantınızda kesintiler oluyor mu?

Kazımınıza çok bir etkisi olmaz ama biz yine de sorunu çözmeye çalışalım.
Mining yazılımınız güncel mi?
OC ya da UV yapıyor musunuz, yapıyorsanız ayarlarınız nedir?
İnternet bağlantınızda kesintiler oluyor mu?
yazılımım güncel hocam
oc olarak sadece hiveos üzerinden sağdaki gördüğünüz ayarları yaptım
internetimde kopma olmuyor gayet stabil

Anladigim kadariyla 3 tane onaylanmamis paylasimi 1 ekran karti vermis. Ekran kartlari birebir ayni olsa da ayni oc-uv ayarlariyla stabil calismama ihtimalleri var diye biliyorum. İnvalid share hatasinin baslica nedeni asiri oc-uv yapmak. O yuzden bence o kartin oc-uv ayarlarini biraz azaltmayi deneyerek baslamalisiniz.

Ayrica evet bence de 10 saatte 3 invalid kazima cok bi etkisi olmaz. Kaldi ki tum oc-uv ayarlariniz stabil bile olsa invalid share olma ihtimali bence yine de her zaman icin olan bi durum.

Anladigim kadariyla 3 tane onaylanmamis paylasimi 1 ekran karti vermis. Ekran kartlari birebir ayni olsa da ayni oc-uv ayarlariyla stabil calismama ihtimalleri var diye biliyorum. İnvalid share hatasinin baslica nedeni asiri oc-uv yapmak. O yuzden bence o kartin oc-uv ayarlarini biraz azaltmayi deneyerek baslamalisiniz.

Ayrica evet bence de 10 saatte 3 invalid kazima cok bi etkisi olmaz. Kaldi ki tum oc-uv ayarlariniz stabil bile olsa invalid share olma ihtimali bence yine de her zaman icin olan bi durum.
haklısınız hocam o kartının memory clockunu düşürücem stabilliği yakalayana kadar. Bu arada mining için harbi evga adamdır. Alacaksanız evga alın

Guzel bi yatirim yapmissiniz orasi belli oluyor :) gigabyte marka kartin 3 invalid vermesi oc-uv ayarlarindan kaynaklandigini destekler nitelikte zaten. Umarim en kisa zamanda sorununuzu cozersiniz :)

yazılımım güncel hocam
oc olarak sadece hiveos üzerinden sağdaki gördüğünüz ayarları yaptım
internetimde kopma olmuyor gayet stabil
Core Clock -200
Memory Clock +1150
Voltaj aynı olacak şekilde OC ayarlarınızı değiştirirseniz sorununuzun çözüleceğini düşünüyorum. Core Clock fazla düşük kalmış büyük ihtimal hatanın nedeni odur.

Ben mesajı yolladım zannediyorum yazmışım yollamayı unutmuşum beklettiğim için kusuruma bakmayın.

Core Clock -200
Memory Clock +1150
Voltaj aynı olacak şekilde OC ayarlarınızı değiştirirseniz sorununuzun çözüleceğini düşünüyorum. Core Clock fazla düşük kalmış büyük ihtimal hatanın nedeni odur.

Ben mesajı yolladım zannediyorum yazmışım yollamayı unutmuşum beklettiğim için kusuruma bakmayın.
estağfurullah hocam. teşekkürler deneyeyim bakalım :)

Sorun çıkaran kartın oc ayarlarını sıfırlayıp tekrar yapman lazım. 61.9mh ile Memory Clock 1300 üstünde sanırım. Memory clock çok arttirinca oluyor genelde.

Geri
Yukarı