Aorus 3070 Ti 8 GB GPU'ya PSU önerisi

Kartizyel

Decapat
Daha fazla  
Merhaba yakın zamanda ekran kartımı yenileyecegim 3050'den 3070 Ti'ye geçiş yapacagım. Ancak PSU sorun olur mu diye tereddütteyim.
700W 80Plus korumalı güç kaynağım var. Şimdi ekran kartı geldiğinde sorun yaşar mıyım?
Donanım.
i5 10400F Intel işlemci.
Z490 Edge anakart.
32 GB RAM 3200Hz.
Dark aquaforce W122 sıvı soğutma mevcut.

700 watt 80Plus PSU​

Kullandığınız 700W 80 Plus yazan PSU Çin çakması ise sorun yaşamanız muhtemel. Marka model belirtmenizde fayda var. 700W 80+ Bronze bile normalde 3070 Ti için yeterli.

Son düzenleme:
Kullandığınız 700W 80 Plus yazan PSU Çin çakması ise sorun yaşamanız muhtemel. Marka model belirtmenizde fayda var. 700W 80+ Bronze bile normalde 3070 Ti için yeterli.
Frisby STX-700 Güç Kaynağı, Cougar 700W (80+Plus), Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar psu bu hocam

bir sorum daha var alacagım 3070 Ti de üç tane slot olması gerek psudan gelen kablo. ama bende 2 tane var. Bir sürü ssd güc kablosu ve 3 tanedeeski tip dişli molex sanırım adı tam bilmiyorum. bunlardan birini çoklayıcı kablolar ile ekran kartı kablosuna çevirsem ne olur?

Frisby STX-700 Güç Kaynağı, Cougar 700W (80+Plus), Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar PSU bu hocam

Bir sorum daha var alacagım 3070 Ti de üç tane slot olması gerek PSU'dan gelen kablo. Ama bende 2 tane var. Bir sürü SSD güc kablosu ve 3 tanedeeski tip dişli Molex sanırım adı tam bilmiyorum. Bunlardan birini çoklayıcı kablolar ile ekran kartı kablosuna çevirsem ne olur?

Bayağı eskilerin çakma güç kaynaklarından birini kullanıyorsunuz. 500W güç tüketime kadar sorun çıkartmayacaktır elinizdeki güç kaynağı (dokümantasyonu yok. İçindeki kullanılan bileşenlerin tahmini yönetimi için konuşuyorum. Genelde 700W desede 500W'a kadar sağlıklı çalışır). Dönüştürücü gibi şeyler kullanmamanız gerekiyor. Dönüştürücü ara kablolar PSU için sorunlar teşkil edebilir. Çoklu ekran kartı girişlerinde güç yönetimi dengesiz gerçekleşebiliyor. Eski ekran kartlarında tek yönlü yönetimle işler yapılıyordu fakat şimdi çoklu PSU girişlerinde her girişin farklı akım ve voltaj dalgalanmaları olacaktır. Eğer ki PSU bu duruma elverişli değilse ya PSU zarar görür ya da dalgalanmadan kaynaklı Ekran kartınız zarar görecektir. Elime düşen PSU kaynaklı arıza vermiş olan sistemlerin bir kısmında bu çoğaltıcılar bulunuyordu. Bu sebeple sağlam bir PSU kullanmadığınız sürece çoğaltıcı gibi bir şeye bulaşmamanızı öneririm. Elimde kenarda yatan bir Gigabyte RTX 3070 var. Tek çıkışlı PCI-e (6+2) connectorlu PSU'dan çoğaltıp kullanmış müşteri. Belleklerden biri yanık durumda. PSU halen çalışır durumda ama bütçe aşan bir ekran kartı tamiri bekliyor. Bu arada her yeri öyle çeviremezsiniz. Bazı çıkışlar 3.3V bazıları 5V ekran kartının olduğu yerde ise 12V çıkış verir. 3.3Vnin ya da 5Vnin (HDD güç kablosu ya da Molex kablo) oradan ekran kartına bağlantı çekemezsiniz.

Son düzenleme:
Bayağı eskilerin çakma güç kaynaklarından birini kullanıyorsunuz. 500W güç tüketime kadar sorun çıkartmayacaktır elinizdeki güç kaynağı (dokümantasyonu yok. İçindeki kullanılan bileşenlerin tahmini yönetimi için konuşuyorum. Genelde 700W desede 500W'a kadar sağlıklı çalışır). Dönüştürücü gibi şeyler kullanmamanız gerekiyor. Dönüştürücü ara kablolar PSU için sorunlar teşkil edebilir. Çoklu ekran kartı girişlerinde güç yönetimi dengesiz gerçekleşebiliyor. Eski ekran kartlarında tek yönlü yönetimle işler yapılıyordu fakat şimdi çoklu PSU girişlerinde her girişin farklı akım ve voltaj dalgalanmaları olacaktır. Eğer ki PSU bu duruma elverişli değilse ya PSU zarar görür ya da dalgalanmadan kaynaklı Ekran kartınız zarar görecektir. Elime düşen PSU kaynaklı arıza vermiş olan sistemlerin bir kısmında bu çoğaltıcılar bulunuyordu. Bu sebeple sağlam bir PSU kullanmadığınız sürece çoğaltıcı gibi bir şeye bulaşmamanızı öneririm. Elimde kenarda yatan bir Gigabyte RTX 3070 var. Tek çıkışlı PCI-e (6+2) connectorlu PSU'dan çoğaltıp kullanmış müşteri. Belleklerden biri yanık durumda. PSU halen çalışır durumda ama bütçe aşan bir ekran kartı tamiri bekliyor. Bu arada her yeri öyle çeviremezsiniz. Bazı çıkışlar 3.3V bazıları 5V ekran kartının olduğu yerde ise 12V çıkış verir. 3.3Vnin ya da 5Vnin (HDD güç kablosu ya da Molex kablo) oradan ekran kartına bağlantı çekemezsiniz.

Önerin var mı kral PSU önerisi? Bir de 8+8+6 şeklinde PSU nasıl aratabilirim internette?

PSU için bütçe ne kadar?
3070 Ti sıfır almayı düşünmüyorsunuzdur umarım, fiyatı ederinin çok çok üstünde.

Sıfır almayı düşünüyordum. 15 16 bin TL bandında bir ekran kartı alabiliyorum.
PSU bütçesi 1500/2000 olsa iyi olur ve ekran kartları 8+8+6 girişli oluyor bu önemli PSU'da

PSU bütçesi 1500/2000 olsa iyi olur ve ekran kartları 8+8+6 girişli oluyor bu önemli PSU'da
https://www.hepsiburada.com/gigabyt...vidia-eg-gv-n307taorus-m-8gd-pm-HBC000013XTYJ bu gibi düşündüm

Sakın 3070 Tİ a 15K vermek gibi bir hata yapmayın.
3070 ile arasındaki fiyat farkına değecek performans farkı yok,3070 de alınmaz zaten.
Bu kartlar ederinin çok üstünde fiyatlara sahip,biraz daha çıksanız 4070 Tİ var zaten.
Yüksek fiyatlarına rağmen epey dezavantajları var.
8 GB VRAM,
Performansa oranla yüksek güç tüketimi,
2.nesil RT çekirdekleri,
Fiyat farkı az olan 3080 ve 3080 Tİ a göre daha az CUDA çekirdeği,
DLSS 3.0 barındırmaması,
3000 serisinde artık çoğu kart sıfır alınmaz,fiyatlar çok absürt.
Kullanım amacınız nedir?

Sakın 3070 Ti'a 15K vermek gibi bir hata yapmayın.
3070 ile arasındaki fiyat farkına değecek performans farkı yok, 3070 de alınmaz zaten.
Bu kartlar ederinin çok üstünde fiyatlara sahip, biraz daha çıksanız 4070 Ti var zaten.
Yüksek fiyatlarına rağmen epey dezavantajları var.
8 GB VRAM,
Performansa oranla yüksek güç tüketimi,
2.nesil RT çekirdekleri,
Fiyat farkı az olan 3080 ve 3080 Ti'a göre daha az CUDA çekirdeği,
DLSS 3.0 barındırmaması,
3000 serisinde artık çoğu kart sıfır alınmaz, fiyatlar çok absürt.
Kullanım amacınız nedir?

Promier programları yoğunlukla ama oyunda oynamak isterim performansı olmalı yani

Yeni konular

Geri
Yukarı