Aorus B450 PRO Ryzen 5 5600X destekler mi?

wrâithx

Hectopat
Konu başlığında gördüğünüz gibi anakartım alacağım işlemciyi destekler mi, çoğu yerden baktım destekliyormuş ama BIOS sürümü gerekiyormuş bende benim anakartım F1'di F32'ye güncelledim ama önüme ec FW Update tool diye bir not gördüm. Ec FW Update'i buldum ve açtım start a bastıktan sonra bilgisayar resetlenmesi gerekiyormuş ama bende hiçbir eylem olmadı. Sadece ec_version diye bir TXT geldi onun içinde 00000 sayıları vardı, bazı sitelerden baktım sorunu bir adam şunu diyordu ´´ryzen 3000 serisi için ec FW Update tool gerekiyor, ec FW Update tool u atlıyabilirsin"diyordu. Bunun doğru mu hiç bilmiyorum. Ondan doyalı sizden sormak istedim. Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkür ederim şimdiden.

Q-Flash özelliği var zaten anakartının ec fw update ile uğraşma.

F32 güncellemişsin zaten. F32 güncellemesi üst güncellemeler öncesi mutlaka kurulması gereken bir bios güncellemesi idi anakartın için. Şimdi F61C kurarak 5000 serisine hazır hale getirebilirsin anakartını. AMD Chipset Driver güncellemesini yapmayı da unutmayın. AMD'nin sitesinden en son versiyonunu indirip kurabilirsin.

Q-Flash özelliği var zaten anakartının ec FW Update ile uğraşma.

F32 güncellemişsin zaten. F32 güncellemesi üst güncellemeler öncesi mutlaka kurulması gereken bir BIOS güncellemesi idi anakartın için. Şimdi F61C kurarak 5000 serisine hazır hale getirebilirsin anakartını. AMD Chipset Driver güncellemesini yapmayı da unutmayın. AMD'nin sitesinden en son versiyonunu indirip kurabilirsin.

F40'ı indirdikten sonra F61C'yi indireceğim değil mi?

Şuan direkt kurabilirsin. F40 ve üzeri kurabilmek için önce F32 kurmak gerekiyor. Sitede açıklama bu yönde.

Q-Flash özelliği var zaten anakartının ec FW Update ile uğraşma.

F32 güncellemişsin zaten. F32 güncellemesi üst güncellemeler öncesi mutlaka kurulması gereken bir BIOS güncellemesi idi anakartın için. Şimdi F61C kurarak 5000 serisine hazır hale getirebilirsin anakartını. AMD Chipset Driver güncellemesini yapmayı da unutmayın. AMD'nin sitesinden en son versiyonunu indirip kurabilirsin.

Bir de en son sürüm bu mu acaba bir bakabilir misin bu nu kurmuştumda

1626164431264.png

Şuan direkt kurabilirsin. F40 ve üzeri kurabilmek için önce F32 kurmak gerekiyor. Sitede açıklama bu yönde.
Tamam sağol yardımın için

Geri
Yukarı