Aorus B450 PRO ve Ryzen 7 3800X uyumlu olur mu?

1610369855394.png

F32'yi flashdiskine atıp BIOS'a girerek güncelleme yapacaksın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

F32'yi flashdiskine atıp BIOS'a girerek güncelleme yapacaksın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
tm ben bunun hepsini yapıyım mi yoksa senin söylediklerinimi yapıyım aslında 2 side aynı

Videodaki işlemi yapacaksın BIOS'u F32'ye güncellemek için. Baştan sona kadar izle. Videodaki flashdisk formatlama olayını ise eğer halihazırda flashdiskin zaten FAT32 ise yapmana gerek yok.

Benim şu an Aorus B450 PRO anakartım var ama ekran kartım işlemciyi desteklemiyor, ondan doyalı Ryzen 7 3800X'e geçiş yapmak istiyorum fakat uyumlu olur mu? Taktığım zaman yüksek performans yaşar mıyım? Oyunlarda sorun yaşamam mı? Onu sormak istiyorum, cevap verirseniz sevinirim.

İş için kullanmayacaksanız oyun odaklı alıyorsanız 5600X almanızı tavsiye ederim, 3800X'den daha iyi bir işlemci. Kaldı ki iş için kullanacaksanız da 3800X yerine 5800X almanızı tavsiye ederim. Sizin için uzun ömürlü bir kullanım sağlar 5000 serisi işlemciler. Ancak 5000 serisi işlemcinin uyumu için son BIOS Update yapmanız lazım. 5000 serisi gibi güçlü işlemciler dururken hemen hemen aynı paraya 3000 serisi işlemciler almak mantıksız olur.

İş için kullanmayacaksanız oyun odaklı alıyorsanız 5600X almanızı tavsiye ederim, 3800X'den daha iyi bir işlemci. Kaldı ki iş için kullanacaksanız da 3800X yerine 5800X almanızı tavsiye ederim. Sizin için uzun ömürlü bir kullanım sağlar 5000 serisi işlemciler. Ancak 5000 serisi işlemcinin uyumu için son BIOS Update yapmanız lazım. 5000 serisi gibi güçlü işlemciler dururken hemen hemen aynı paraya 3000 serisi işlemciler almak mantıksız olur.

Desteklese alırım 5600X.Oyun için alıcam işlemçiyi iş için değil

Destekliyor zaten. BIOS'unu F60e'ye güncellersen destekler. Sana belirttiğim adımları uyguladın mı? Ne durumdasın şu an? İstersen F60e'ye kadar güncelleyelim, 5600X alırsın ve daha mantıklı olur.
şuan ben Kazakistanda yaşıyorum Türkiyeye gittiğim zaman alıcam o 5600x i sonra senin söylediğin adımları yapıcam şuan burda yok 5600x işlemçi sadece Türkiyeden alabilirim
Destekliyor zaten. BIOS'unu F60e'ye güncellersen destekler. Sana belirttiğim adımları uyguladın mı? Ne durumdasın şu an? İstersen F60e'ye kadar güncelleyelim, 5600X alırsın ve daha mantıklı olur.
bide performans da bişey olmaz demi 5600x alırsam sorun falan yaşatmaz yani
bişey daha sorucam soğutucu almam gerekiyormu sıvı soğutucu almak istemiyorum hem pahalı hemde bkaımı falan var uuğraşmak istemiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı