Aorus RTX2070 Super fanı sık sık %100 çalışıyor

coston12

Kilopat
Merhaba,

Ekran kartım sürekli oyunlarda 4560 RPM hızlara çıkıyor. Dereceler de normal bir anda yapıyor, bunu sebebi sizce ne olabilir?

İşlemci: Ryzen 9 3900X.
RAM: 16 GB 3600Hz.
Anakart: Aourus Ultra X570.
Ekran kartı: Gigabyte Aorus RTX2070 Super.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• Dereceler1.png
    Dereceler1.png
    141,6 KB · Görüntüleme: 23
80 derecelere çıktığında %100 oluyordur MSI Afterburner ile ince ayar yapıp dengeleyin ve termal macun değiştirin.

MSI Afterburner bile işlemiyor fanlar %100'e çıktığında ben ayarlıyorum %60 bana mı misin demiyor halen %100 de kalıyor fanlar.
@coston12 NVIDIA ayarları nasıl bilmiyorum ama sıcaklığa göre fan eğrisinde bir sorun var gibi. Belli sıcaklığı geçince %100'e ayarlı gibi duruyor. Bu eğriyi değiştirebiliyor olmanız lazım.

Bir yerler de ayar yapmadım aslında birdenbire oldu bu. Aourus Engine da baktım şimdi her şey Auto da tabii aourus Engine ilk defa açtım diyebilirim.

Son düzenleme:
MSI Afterburner bile işlemiyor fanlar %100'e çıktığında ben ayarlıyorum %60 bana mı misin demiyor halen %100 de kalıyor fanlar.

Bir yerler de ayar yapmadım aslında birdenbire oldu bu. Aourus Engine da baktım şimdi her şey Auto da tabii aourus Engine ilk defa açtım diyebilirim.

Aorus Engine'den ayarlamanız gerek.
Kart bayağı sıcak çalışıyor termal macun yenilemeniz gerek. Termal macun yenilendiğinde sıcaklık düşeceği için fanlar da yavaşlar buna bağlı olarak.

Aorus Engine'den ayarlamanız gerek.
Kart bayağı sıcak çalışıyor termal macun yenilemeniz gerek. Termal macun yenilendiğinde sıcaklık düşeceği için fanlar da yavaşlar buna bağlı olarak.

Ekran kartı bu sorundan önce de bu derecelerde geziyordu bir anda oldu bu sorun halen çözmedim DDU ile driver yeniden kurdum ama devam etti sorun başka bir şey var gibi.
Merhaba tekrardan,

Sorunun çözümünü henüz bulamadım yazılımsal olarak thermal pad ve macun değişimi yapmak istiyorum kaliteli bir thermal pad önerir misiniz acaba?

Son düzenleme:
Ekran kartı bu sorundan önce de bu derecelerde geziyordu bir anda oldu bu sorun halen çözmedim DDU ile driver yeniden kurdum ama devam etti sorun başka bir şey var gibi.
Merhaba tekrardan,

Sorunun çözümünü henüz bulamadım yazılımsal olarak thermal pad ve macun değişimi yapmak istiyorum kaliteli bir thermal pad önerir misiniz acaba?

Konu hakkında bilgim yok yeni konu açarsanız arkadaşlar yardımcı olur.
@Yener K.

Geri
Yukarı