Çözüm AORUS Z370 Gaming K3 Ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Artariel

Centipat
Dün kendime bir bilgisayar topladım. Bağlantıları bitirip enerjiyi verdiğimde ekrana görüntü gelmeyip her 30 40 saniyede sistem kendini resetledi. Anakartın bildirim ışıkları sırayla yanıyor, sıra işlemciye geldiğinde bir saniye sonra sistem kendini resetliyor. Belleklerin yerlerini değiştirdim, değiştirirken kulağın biri koptu bu garantiye girer mi? Sistem hala aynı ekrana bir türlü görüntü gelmedi. Sistem parçaları:
  • MSI RTX 2060 Gaming Z
  • Gigabyte AORUS Z370 Gaming K3
  • İşlemci İ5 9600K
  • Soğutucu MSI Frozr L
  • Corsair 2x8 3200 MHz
  • Corsair M510 M2 SSD
  • 2 TB Toshiba HDD
  • Kasa Cooler Master MasterBox Lite 5

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız kutudan çıkar çıkmaz 9600K desteklemiyor. 9600K desteği için BIOS sürümünü F10+'a güncellemeniz gerekiyor ilk olarak.

Şimdi işlemciyi sökün, 8. nesil bir işlemci takın, BIOS güncelleyin ve 9600K'yı geri takın.

Detaylı bilgi: Z370 AORUS Gaming K3 (Rev. 1.0) | Anakart | GIGABYTE

Çözüm
RAM'in kulağı derken Dişlerinden söz ediyorsanız garantiye gönderin, Bence Kablolamayı yanlış yaptınız ve ya eksik yaptınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradan izleyerek yapamadığınız var mı diye kontrol edin.
Anakartınız kutudan çıkar çıkmaz 9600K desteklemiyor. 9600K desteği için BIOS sürümünü F10+'a güncellemeniz gerekiyor ilk olarak.

Şimdi işlemciyi sökün, 8. nesil bir işlemci takın, BIOS güncelleyin ve işlemciyi geri takın.

Bende onu unuttum hocam diyecektim, Demeniz iyi oldu seviliyorsunuz :)

RAM'in kulağı derken Dişlerinden söz ediyorsanız garantiye gönderin, Bence Kablolamayı yanlış yaptınız ve ya eksik yaptınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradan izleyerek yapamadığınız var mı diye kontrol edin.

Bende onu unuttum hocam diyecektim, Demeniz iyi oldu seviliyorsunuz :)
Rami monte etmek için açtığımız kulak

Kasanın ön tuş bağlantılarını anakarta yanlış bağladığında da sistem kendiliğinden açılıp kapanıyor. Bunun aynısı zamanında bakım yaptığımda başıma geldi hepsini söküp tornavida ile çalıştırmamla resetleme durmuştu. Sonra kabloları geri taktığımda sorun düzelmişti. BIOS güncelse dediğimi deneyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı