Apacer AS350 ve Gigabyte SSD ile PS3 uyumlu mu?

TechON

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, öncelikle hepinize iyi günler dilerim. Ben PS3 için SSD takmayı düşünüyorum fakat aklımda bazı sorular var.

1- (1,2) Bu SSD'ler PS3'e uyar mı?
2- SSD'yi takmadan önce MBR'ye ve FAT32'ye çevirmem gerekiyor mu?
3-Sanırım Apacer model SSD'de SATA için koruma kapağı var, bu sıkıntı çıkarır mı?

Şimdiden teşekkürler:) @Cruslan

Son düzenleyen: Moderatör:
2.5 inç olan herhangi bir HDD veya SDD uyumludur. Direkt takıp kullanmaya başlayabilirsiniz ancak sistem yazılımını yeniden USB ile yüklemeniz gerekecek. Aynı zamanda oyunlarınız ve kayıt dosyalarınız eski HDD'de kalacak. Onları başka bir depolama ortamına yedeklemenizi tavsiye ederim. Kırık konsol kullanmıyorsanız oyunlarınızın kayıt dosyalarınızı kullanamayabilirsiniz.

2.5 inç olan herhangi bir HDD veya SDD uyumludur. Direkt takıp kullanmaya başlayabilirsiniz ancak sistem yazılımını yeniden USB ile yüklemeniz gerekecek. Aynı zamanda oyunlarınız ve kayıt dosyalarınız eski HDD'de kalacak. Kırık konsol kullanmıyorsanız oyunlarınızın kayıt dosyalarınızı kullanamayabilirsiniz.
Cevabınız için teşekkür ederim, yani şimdi direk sistem yazılımını kurup kullanabileceğim öyle mi? MBR'ye ve FAT32'ye biçimlendirmeden?

PS3 için çok bir önemi yok. Ben onun yerine yüksek GB değerine sahip bir HDD almanızı tavsiye ederim. PS3'ün teknik limitlerinden dolayı SSD'ye vereceğiniz para gereksiz olacaktır.
Ben ssd'yi hız farkından ve ileride konsol bozulursa bilgisayarda kullanırım diye tercih ettim. SSD hız farkında ne kadar fark var? Oyun yüklerken ve açılırken 30 saniye olsa bile benim için önemli.

Ben ssd'yi hız farkından ve ileride konsol bozulursa bilgisayarda kullanırım diye tercih ettim. SSD hız farkında ne kadar fark var? Oyun yüklerken ve açılırken 30 saniye olsa bile benim için önemli.
Fark yok denecek kadar az. Ne kadar hızlı SSD takarsanız takın Hem PS3 oyunları HDD ile çalışması için tasarlandığından hem de SATA'nın getirdiği limitler nedeniyle HDD kadar performans alabilirsiniz.

Uyumsuzluk sorunu olmaz. Tek yaşayacağınız durum SSD performansından tam yararlanamamanız olacaktır. 140-250 GB SSD yerine 500 GB ve üstü HDD alarak daha fazla oyunu tek seferde sığdırmanıza olanak sağlayacaktır diye düşündüm.

Geri
Yukarı