Apache sunucusu ve web site kurma

Alpaslan64

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selamlar. Şu an kullandığım Raspberry Pi bilgisayarıma PHP yüklemiştim. Onu yükleyince Apache'de yüklendiğini gördüm ve "localhost: 80" olarak arama yaptığımda 80 portunun açık olduğunu ve orada Apache servisinin çalıştığını gördüm. Peki ben bu servis ile neler yapabilirim. Yani domain alıp kendi web sitemi kurabilir miyim? Bu konularda fazla bilgim olmadığı için sizlere sormak istedim. Şimdiden teşekkürler.

Hocam yeni başladığımı söyledim. Söylediklerinizi pek anlamıyorum. Biraz daha basit anlatırsanız sevinirim.
Ben de Raspberry Pİ'dan anlamıyorum fakat kabaca anlatayım. Sanal bilgisayarlara kurulabilen web sunucu yazılımları vardır, bunlardan en yaygın olanları Apache ve Nginx'tir senin bu sunucuyu tam anlamıyla kullanabilmen için bunlardan birisinin yanında veritabanı yazılımı gerekli. Bunun içinde MariaDB adlı MySQL tabanlı veritabanı yazılımını kurabilirsin. Raspberry PI için şöyle ingilizce bir kaynak buldum;

Tamamdır. Kısaca şunu da sorayım. Ben bu server'in üzerine site kurabilir miyim peki?
Evet bu anlattıklarım website için.

Ben de Raspberry Pİ'dan anlamıyorum fakat kabaca anlatayım. Sanal bilgisayarlara kurulabilen web sunucu yazılımları vardır, bunlardan en yaygın olanları Apache ve Nginx'tir senin bu sunucuyu tam anlamıyla kullanabilmen için bunlardan birisinin yanında veritabanı yazılımı gerekli. Bunun içinde MariaDB adlı MySQL tabanlı veritabanı yazılımını kurabilirsin. Raspberry PI için şöyle ingilizce bir kaynak buldum;

Evet bu anlattıklarım website için.
Çok teşekkür ederim. En kısa zamanda inceleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı