Çözüldü Apandisit Ameliyatı Sonrası Sancı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Semih Gül

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Arkadaşlar ben birkaç ay önce apandisit ameliyatı oldum. İlk zamanlarda ağrılarım vardı ama müdahale ettiler ve geçti. Şimdilerde ise ameliyat bölgem ve etrafında müthiş bir sancı giriyor biraz duruyor ve kesiliyor. Buna benzer bir durum yaşayan var mı? Bilgilendirir iseniz sevinirim.

En kısa sürede doktora gitmenizi öneririm. İnternet üzerinden soru cevapla çözüme kavuşacak bir şey değil bu.

Bende karnımdan ameliyat olmuştum. Karnım ağrıdığı zamanlar yuvarlak bir biçimde elimle ovalardım. Geçerdi. Ama senin durumunla benim durumum aynı değil. Doktora gitmen iyi olur. Geçmiş olsun.

Doktora illa ki gideceğim ama bu durum ne kadar saçma geliyor bana inanamazsınız. Çünkü kaç aydır hiç bir ağrı yoktu son birkaç gündür başladı. Özellikle ameliyat bölgesi olması da beni korkutmuyor değil.

Böyle şeyler şakaya gelmez. Bazen bu tür şeylerde zaman kaybetmek, geri dönüşü olmayacak şeylere yol açabiliyor. Apandisit ameliyati basit olsada, yaşadığınız bir sıkıntı olduğunda hemen doktora gitmelisiniz. Üzerinden zaman geçmiş olması sorunun ondan kaynaklanmadığı anlamına gelmez.

Doktora gittim. Sonucunda ise "Önemli bir durum yok, belli zamanlarda organlarının hareketleri ile olur." dediler.

Konuyu önceden görsem doktorun dediğini diyecektim :) Zaman zaman ağrıların olması normaldir. Ameliyattan sonra 1/1.5 sene ağır şeyler kaldırma eğilip kalkmana dikkat et. Tuvalete ise alaturka kullanma. Ameliyat olan yerin yanlarını haftada bir oksijenli su ile temizleyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı