Apartman Girişsiz Evde Fiber Yok Deniyor

Jaeger

Hectopat
Merhaba herkese;
Yeni bir eve taşınma sürecindeyiz ve taşınacağım dairede fiber bulunmakta ama şöyle ilginç bir sorunum var; yeni daire apartmanda olmasına rağmen özel bahçesinden giriş kapısına sahip yani apartmandan girişi bulunmamakta. Aynı zamanda dairenin; su vanası, elektrik sayacı da apartmanın içinde... Apartmanda da zaten fiber bulunmasına rağmen birçok ISS'yi arayıp sorduğumda "Fiber bağlantınız yok, yapabileceğimiz bir şey de yok." dediler.

Benim anlamadığım durum ise tüm sokağın, tüm dairelerin fiberi var ama sırf apartmandan giriş yok diye VDSL'e mahkum mu olacağım? Bir şekilde bu durumdan kurtulmam sizce mümkün mü?
Ayrıca son olarak ufak bir sorum daha olacak maalesef... Ev dubleks ve VDSL internet kullanacaksam bana verilen modeme ortalama bir router takarak sorun yaşar mıyım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfır dubleks bir daire biz de satın aldık.
Dairede fiber var, aynı sorunu bende yaşar mıyım diye düşünürken senin konuyu gördüm umarım yaşamam.
TP-Link menzil genişletici düşünüyorum veya hazır ev boşken alt kattan üst kata CAT 6 çekip üst kata eski modemimi koysam diye düşündüm emin olamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı