Apartmanda İnterneti Tek Kötü Olan Biziz

Byfatihkoc55

Hectopat
Daha fazla  
Direk konu başlığından da anlaşılabileceği gibi apartmanda internet hızı düşük olan tek biz varız.
Bunun hakkında araştırmalar yaptım fakat hiçbirisi yardımcı olmadı. Bunun nedeni muhtemelen altyapı fakat niye apartmanda tek kötü interneti olan biziz? www.internetaltyapisorgula.com'dan altyapıma baktım ve de orada da apartmandaki her dairenin alabileceği maksimum internet hızı 37-39mbps iken bizim dairenin ki 13mbps. Bunun nedeni nedir? Fazla anlamıyorum bu konulardan ve de bunu nasıl çözüme kavuşturabilirim? Paketimin verdiği maksimum internet hızı 16mbps fakat ben sadece 1.5mbps kullanıyorum şu anda resmen delilik. Turkcell Superonline kullanıyorum.

daire11.PNG
daire2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzeri başıma gelmişti. Sebebi duvardaki portlar. Servis geldiğinde portlardan ölçüm yapsın. Düşük çıkarsa duvardaki portu söküp içindeki kabloyu çıkarıyorlar. Eskiyen bir kısmını kesip söküyorlar. Bu sayede benim internet hızım düzelmişti. Büyük ihtimal senin de öyle bir durum olabilir.

Sizin evdeki CAT 5 veya hangi kablo ise değişmesi gerekir. Duvardan gelen kablolarda bu sorun yaşanıyorsa ilk bakılacak yer onlar oluyor.

#2 deki arkadaş doğru söylemiş ek olarak şu an aktif internet hizmetin varsa modem arayüzünden hattının gerçekten kaç mbps desteklediğini görebilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı