Apartmanın ana şalterinden elektrik atması

Provega

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba apartmanın ana şalterinden 2 günde bir şalter atıyordu ama evdeki atmıyordu açıyordum düzeliyordu ama bugün gene açtım ana şalteri elektrik çıktı evdeki şalter attı. Evdekini açtım ana şalter attı bu sefer şalter bağlantılarını tek tek kapattım ana şalterlerin ikisini de açtım sonra tek tek bağlantıları açtım. Şalterden çalıştı ama buzdolabı ve ocağın bağlı olduğu düğmeyi açmadım en sonuncu oydu bakalım bekliyorum elektrikçi aradık gelecek sizce sorun ne olabilir?

Kaçak akım atıyor anladığım kadarıyla. Dolap ise motor gövdeye kaçırıyor olabilir. Fırınlarda genelde çalışmazken kaçak yaşanmaz ama belli de olmaz. Seçiçi olarak arızayı kısıtlamış gibisiniz. İki cihazı teker teker ve gerekirse uzatma kablosuyla farklı bir odanın prizinden test edin en iyisi.

Kaçak akım atıyor anladığım kadarıyla. Dolap ise motor gövdeye kaçırıyor olabilir. Fırınlarda genelde çalışmazken kaçak yaşanmaz ama belli de olmaz. Seçiçi olarak arızayı kısıtlamış gibisiniz. İki cihazı teker teker ve gerekirse uzatma kablosuyla farklı bir odanın prizinden test edin en iyisi.

Kanka mutfağa bağlı olan kabloda sorun varmış onu iptal ettirdik eyvallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı