Apartmanın interneti çok kötü

sarah

Hectopat
Neredeyse 1 yıldır bu aparttayım. Yaklaşık 1 ay öncesine kadar hiçbir sorun yaşamadım. Ama şimdi ne olduysa internet o kadar kötü ki. Servis çağırıyoruz bir sorun yok diyor. Ama aşırı yavaşladı. Hiç bu kadar kötü olmamıştı.
Mesela oyuna giriyorum 1K ping alıyorum. Video izleyeyim diyorum dona dona izliyorum.
Bu şekilde fayda almam imkansız.
Bir de sorun gider dediğimde bazen şöyle bir yazı geliyor.

net.PNG

Ne yapabilirim? Yardımcı olur musunuz bana?

Son düzenleme:
İnternetinize başkasının bağlanmadığından emin olun ve hat değerlerinizi bir kontrol edin. Eğer servis iyi dediyse santral ile sizin binanız arasındaki bağlantıya iyi demiştir. Birileri sizin internetinize bağlanıp sizi sömürmüyor ise bina içi tesisatta da sorun olabilir.

Modem ara yüzüne girip xDSL İstatistiklerini atabilir misiniz?
Ona nasıl ulasacagim ? Modem görünür bir yerde değil biz ulaşamıyoruz o yüzden. Bilgisayardan bulabilir miyim istediğiniz .
İnternetinize başkasının bağlanmadığından emin olun ve hat değerlerinizi bir kontrol edin. Eğer servis iyi dediyse santral ile sizin binanız arasındaki bağlantıya iyi demiştir. Birileri sizin internetinize bağlanıp sizi sömürmüyor ise bina içi tesisatta da sorun olabilir.
Apart kat kat. Her hatta ki modeme o katta ki kişiler girebiliyor. Ama söylediğim gibi 1 ay öncesine kadar pürüzsüzdü benim için internet. Ethernet kullanıyorum çünkü aynı zamanda
Modem ara yüzüne girip xDSL İstatistiklerini atabilir misiniz?
Hiç sorun olmuyordu. İnternete bakması için adam da çağırdık bir sorun yok diyor. Alt yapıdan kaynaklanıyordur filan dedi ama nasıl bir anda alt yapı etkilemiş olabilir ki ? Başta hiç sorun yokken. Nasıl bu duruma geldi çözemedim. Böyle bir şey mümkün mü

Son düzenleme:
Bina içi kablolama zamanla etkisini yitirebiliyor bu nedenle hattınızdaki sinyal gürültüsü artıyor ve SNR Marjınız düşüyor. Bu problem diğer katlarda var mı? Komşularınızda aynı durumdan şikayetçi mi?

Sadece bilgisayarınız da mı bu sorunu yaşıyorsunuz?

Geri
Yukarı