Apex 7 enter tuşu büyük mü?

Wiro8

Decapat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, yakın zamanda Apex 7 almayı planlıyorum fakat kafamda şöyle bir soru işareti kaldı. İnternetten izlediğim videolarda klavyenin Türkçesinde enter tuşu hem klavye tuşunda hem de klavyede büyük. Internet sitelerinden baktığımda ise klavyede Türkçe yazmasına rağmen Türkçe karakterler bulunmuyor ve enter tuşu küçük.
Örnek.

Sizce fotoğraflar yanlış mı konulmuş yoksa klavyenin Türkçe hali gerçekten böyle mi?

Merhaba dostlar, yakın zamanda Apex 7 almayı planlıyorum fakat kafamda şöyle bir soru işareti kaldı. İnternetten izlediğim videolarda klavyenin Türkçesinde enter tuşu hem klavye tuşunda hem de klavyede büyük. Internet sitelerinden baktığımda ise klavyede Türkçe yazmasına rağmen Türkçe karakterler bulunmuyor ve enter tuşu küçük.
Örnek.

Sizce fotoğraflar yanlış mı konulmuş yoksa klavyenin Türkçe hali gerçekten böyle mi?
Türkçe klavyelerde çoğunlukla ters L biçimindeki enter tuşu kullanılıyor. Bu biçimde enter tuşlarını ingilizce klavyelerde gördüğümü söyleyebilirim. Logitech G613 alırken başıma geldi. Kutusunun üzerinde aynı bu resimlerdeki gibi enter tuşu görünüyordu. Açtım kutusunu tam da istediğim gibi geldi. Sizde alırsanız öyle olacağını görebilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Enter tuşu büyük. O görseller başka versiyonlardan. Lakin 2 ay önce 2 tane Apex Pro TKL kullandım ikisi de küçük görselli olup tuşları büyüktür. Bu bütçeye çıkıyorsanız, Apex Pro almanızı öneririm. SS 7 klasik red switch ama Apex Pro bambaşka bir seviye :)

Enter tuşu büyük. O görseller başka versiyonlardan. Lakin 2 ay önce 2 tane Apex Pro TKL kullandım ikisi de küçük görselli olup tuşları büyüktür. Bu bütçeye çıkıyorsanız, Apex Pro almanızı öneririm. SS 7 klasik red switch ama Apex Pro bambaşka bir seviye :)
hocam red switch hoşuma gidiyor da sizce bu kadar paraya kıyıyorken gerçekten değer mi
ne farkı var ?

SS 7 değmez. Çünkü aynı switch kalitelerini başka markaların orta / üst segment ürünlerinde bulurken onlara 1500-2500 arası fiyat veriyorsunuz. Yazılım tarafı herhalde açık ara en iyisi SteelSeries. Özellikle müzikle entegre RGB özelliği gerçekten diğer firmaların neden hala yapmadığını anlamadığım muazzam bir özellik. Corsair k70 2.300TL, Asus rog strix scope 1500-1600 TL bunlar benim bildiklerim ve switch olarak farkları yok denebilir. Steelseries biraz daha albenili ama aradaki farklara değmez. Ama Apex Pro için aynı şeyi söyleyemem. Apex Pro tuş hissiyat kalitesini ben hiçbir klavyede göremedim. İlla başkları da fikirlerini belirtirse sizin için daha iyi olur ama bence bu kadar para vermişken Apex Pro almanız daha iyi olur kanaatindeyim. Apex Pro ile birlikte diğer klavyelere ek özellikler alabiliyorsunuz ama SS 7 için alabileceğiniz tek fark uygulaması.

Yeni konular

Geri
Yukarı