Çözüldü Apex Legends FPS kaça sabitlenmeli?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Excaliburmerlin

Hectopat
Merhabalar,
Apex Legends 240 Hz monitör ile sağlıklı çalışmıyor. Max sağlıklı FPS 190. bu yüzde 240 Hz monitörü olan insanlar 190 FPS'e sabitliyorlar.
190 FPS üzeri gecikmelere ve yırtılmalara sebebiyet verdiği söyleniyor. Benim sorum ise şu,
144 Hz monitör kullanıyorum ve FPS'i kaça sabitlemeliyim?
Oyunumdaki gecikmeyi nasıl ölçerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Fazla FPS input lag'ı düşürür, gecikmeleri yükseltmez. Nasıl ölçeceğinizi bilmiyorum. G-Sync FreeSync gibi teknolojilerle yırtılmalar önlenebilir. O bir sorun teşkil etmez. 190 olur gibi.
Fazla FPS input Lag'ı düşürür, gecikmeleri yükseltmez. Nasıl ölçeceğinizi bilmiyorum. G-Sync FreeSync gibi teknolojilerle yırtılmalar önlenebilir. O bir sorun teşkil etmez. 190 olur gibi.

Kağıt üstünde evet ama direkt global rankta oynayan bir oyuncu olarak sana ekran kartındaki yükü düşürmenin çok daha iyi olacağını söyleyebilirim. 144Hz ise 190 değil 150 yeter boşuna ekran kartını yorma ve espor oyunlarında FreeSync ve G-SYNC gibi ekstradan olan teknolojileri kullanmamanızı tavsiye ediyorum.

Kağıt üstünde evet ama direkt global rankta oynayan bir oyuncu olarak sana ekran kartındaki yükü düşürmenin çok daha iyi olacağını söyleyebilirim. 144Hz ise 190 değil 150 yeter boşuna ekran kartını yorma ve espor oyunlarında FreeSync ve G-SYNC gibi ekstradan olan teknolojileri kullanmamanızı tavsiye ediyorum.
Evet o teknolojileri kullanmamak daha iyi olur ancak ekran kartı zaten bunun için yapılmıyor mu? Tam performansta çalışması bir sorun mu teşkil ediyor? Fabrika çıkışlı OC ekran kartına bir daha OC yapan ben bunu beğenmedi.

Evet o teknolojileri kullanmamak daha iyi olur ancak ekran kartı zaten bunun için yapılmıyor mu? Tam performansta çalışması bir sorun mu teşkil ediyor? Fabrika çıkışlı OC ekran kartına bir daha OC yapan ben bunu beğenmedi.

Aslında evet çoğu ekran kartında stabil olmuyor tabi sen Apex değil de cyber punk oynuyorsan overclock FreeSync falan daha iyi olur ama burada Apex gibi FPS rekabetçi bir oyundan söz ediyoruz, yani 0.4 ms bile çok bir büyük kârdır.

Aslında evet çoğu ekran kartında stabil olmuyor tabi sen Apex değil de cyber punk oynuyorsan overclock FreeSync falan daha iyi olur ama burada Apex gibi FPS rekabetçi bir oyundan söz ediyoruz, yani 0.4 ms bile çok bir büyük kârdır.
g-sync,freesync kullanmıyorum zatende 150 ile 190 fps lock arasında öyle dediğiniz gibi bir fark yok ve kaldı ki kart oyunda 65 derecede felan çalışıyor.

Geri
Yukarı