Apex Legends GTX 1650'yi az kullanıyor

Uygar Tulek

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Hayvanım
Apex Legends oynarken ekran kartını az kullandığı için 40-50 FPS arası oynuyorum (%20 kullanıyor). Bunu nasıl orta ayarlarda en azından %50 kullanmasını sağlayabilirim? Ayarları yükseğe çekince de oyun kasıyor. Ve bu ekran kartını %100 kullandırma durumu ekran kartının ya da bilgisayarın ömrünü kısaltır mı?
(Aynı sorun CS gibi 5V5 ranked PC zorlamayan oyunlarda da oluyor.)
PC özellikleri şu şekilde: (laptop)
  • Intel Comet Lake Core i5-10200H-2, 4GHz Turbo Boost ile 4, 10GHz.
  • 4 GB GDDR6 NVIDIA GTX1650 128-BIT
  • 15.6" FHD 1920x1080 120Hz IPS mat LED ekran.
  • 8 GB (1x8GB) DDR4 2933MHz.
  • 250GB M.2 SSD.

Başka oyunlarda ne kadar kullanılıyor peki ekran kartı?
Aynı değer ama genel olarak bilgisayar zorlamayan oyunlar oldukları için 150 fps alabiliyorum o yüzden sorun olmuyor. Şimdi ayarları kurcaladım shadowu düşürüp fulledim %90 kullanıyor. Bir oyun atıp fps'in hangi değerlere ulaştığını söyliyeceğim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada 8 GB RAM ile en yüksek ayarlarda ekran kartı tam kullanılıyor. Dual Channel yapınca belki sorun çözülebilir. FPS'nin artacağı zaten kesin ama sorun başka bir yerde olabilir.

Anladım, teşekkür ederim.
Aynı değer ama genel olarak bilgisayar zorlamayan oyunlar oldukları için 150 fps alabiliyorum o yüzden sorun olmuyor. Şimdi ayarları kurcaladım shadowu düşürüp fulledim %90 kullanıyor. Bir oyun atıp fps'in hangi değerlere ulaştığını söyliyeceğim.

Anladım, teşekkür ederim.
40 fps değerinden 60 dan aşağı düşmez bir fps değerine ulaştı, en azından akıcı bir şekilde oynaya biliyorum. fps dropları gitti. Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. En yakın zamanda da 2. rami alırım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı