Apex Legends Mobile Kapatılıyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Apex Legends Mobile kapatma

Electronic Arts tarafından popüler battle royale oyunu Apex Legends hayranlarını oldukça üzecek bir karara imza atıldı. Buna göre Apex Legends Mobile 1 Mayıs 2023 tarihinde kapatılacak. Oyunun 17 Mayıs 2022’de Android ve iOS için piyasaya sürüldüğünü de not olarak düşelim. Yayıncı ve Apex Legends’ın PC ve konsol platformlarındaki geliştiricisi Respawn Entertainment’ın EA sitesinde paylaştığı bir […]

Devamı: Apex Legends Mobile Kapatılıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Adamlar oyunu ilk çıkardığında bakalım bu sefer Fortnite gibi optimize özürlüsü ya da PUBG gibi bug olmayan bir oyun yapabilirler mi diye şans vermek istemiştim zamanında. İlk indirdiğimde cihaz en düşükte 30 FPS veriyordu haftalık yamalarla 10 FPS de alamamıştım ve oyunda başlangıç için botlar ayrı bir seviyedeydi.

Oyunun mobil sürümü bence çok eğlenceli ve akıcıydı. Kapatılacak olmasına üzüldüm. Yerini dolduracak bir oyun bulmam gerek şimdi.

Respawn sürekli yanlış tercihler yapıyor, pc oyunu da böyle keza. Yıllardır çözülemeyen ses problemi, 190fps den yukarı vermemesi ve her yeni sezon patch sonrası bozulan oyun. Ayrıca Aimassist bu oyunda çok fazla güçlü dolayısı ile konsol oyuncusu giderek artmaya devam ediyor.

Respawn sürekli yanlış tercihler yapıyor, PC oyunu da böyle keza. Yıllardır çözülemeyen ses problemi, 190FPS'den yukarı vermemesi ve her yeni sezon patch sonrası bozulan oyun. Ayrıca aimassist bu oyunda çok fazla güçlü dolayısı ile konsol oyuncusu giderek artmaya devam ediyor.

Hocam ben kendim koldan oynuyorum emin olun aim assist öyle op falan değil. Hayatında gamepad kullanmamış biri Gamepad'den Online FPS oyunu oynayamaz. Bu kadar net söylüyorum. Tanıdığım bir yayıncı size ithafen söylemiyorum yanlış anlaşılmasın, aim Assist'e laf edip duruyordu kendisi mouse-keybord oyuncusu, bir gün gamepad aldı oyunu o gün onunla oynadı, armut topladı bol bol :D. Yani demek istediğim kolla uzun suredir Online FPS oyunu oynamayan birini siz çok rahat bir şekilde alırsınız. Yine de şu şekilde var, aim assist nerede devrede biliyor musunuz, mesela kapının arkasındasin kapı açıldı adam girdi orada adama dogru hareketlenme oluyor yoksa öyle kilitleme falan olayı yok. Bazilari orta-uzak mesafeden kitliyor bırakmıyor gibi konusuyor.
Soyle ornek vereyim: Ben 2016'dan beri CS haric tum oyunlari Gamepad'den oynuyorum ve Apex'de elim ısınık olduğu sürece en az 1000 damage veririm. Arkadasım FPS ile arası iyi değil onunla giriyoruz damage sayisi 0-50 arası degisiyor. Yani demek istedigim kolda aim assist herkesin esporcu kesilecigi turden degil. Kötü olan yine kötü iyi olan yine iyi. Umarım anlatabilmişimdir.

Geri
Yukarı