Apex Legends oynarken PC reset atıyor

İşletim sistemi
Windows 10

iReeKaa

Hectopat
Yer
BOLU
Daha fazla  
Meslek
LABORANT
2 gün önce Apex Legends indirdim başta FPS droplar yemeye ve üstüne FPS sabitken akıcılığın bozulmasını gözlemledim. Daha sonrasında PC reset atmaya başladı. Sesler kesik kesik gelerek FPS 20-30 düşüyor yavaş yavaş ve PC kendine reset atıyor. Driverları güncelledim yine düzelmedi. Bilen arkadaşlar.

Dostum donanım özelliklerini de belirtebilir misin? Ekran kartının, İşlemcinin sıcaklık değerleri nasıl? Oyun Harddisk e mi kurulu yoksa SSD ye mi?

Sıcaklıklar ne seviyede?
Ekran Kartı en ağır yükte 80 derece ve işlemcide en ağır yükte 78 dereceyi görüyor.
Dostum donanım özelliklerini de belirtebilir misin? Ekran kartının, İşlemcinin sıcaklık değerleri nasıl? Oyun Harddisk e mi kurulu yoksa SSD ye mi?
MB : GIGABYTE B450M H / CPU : AMD Ryzen 5 3500X / GPU : MSI GeForce RTX 2060 SUPER VENTUS GP OC 8GB / RAM : 2 X GSKILL 16GB Ripjaws 3600MHz / MONITOR : Asus Tuf Gaming VG24VQ 23.6" 144Hz 1ms / ViewSonic VG2448 24" 5ms 60Hz / MOUSE : Logitech G102 Prodigy / HEADPHONE : Steelseries Arctis 1 Wireless Cyberpunk
Sıcaklıkları yazdım zaten ve SSD kullanıyorum sadece.

Ekran Kartı en ağır yükte 80 derece ve işlemcide en ağır yükte 78 dereceyi görüyor.
İşlemcinin sıcaklığı değeri belli bir seviyeden sonra takip etmen zorlaşıyor mu? Belli bir seviyeden sonra işlemci reset attırır diye biliyorum.

MB : GIGABYTE B450M H / CPU : AMD Ryzen 5 3500X / GPU : MSI GeForce RTX 2060 SUPER VENTUS GP OC 8GB / RAM : 2 X GSKILL 16GB Ripjaws 3600MHz / MONITOR : Asus Tuf Gaming VG24VQ 23.6" 144Hz 1ms / ViewSonic VG2448 24" 5ms 60Hz / MOUSE : Logitech G102 Prodigy / HEADPHONE : Steelseries Arctis 1 Wireless Cyberpunk
Sıcaklıkları yazdım zaten ve SSD kullanıyorum sadece.
Dostum senden ricam bios üzerinden core performance boost u kapatıp tekrar dener misin? İşlemcinin sıcaklığını bayağı düşürecektir. Sonra oyuna gir dene. Tekrar restart attırıyor mu öğrenmiş oluruz.

İşlemcinin sıcaklığı değeri belli bir seviyeden sonra takip etmen zorlaşıyor mu? Belli bir seviyeden sonra işlemci reset attırır diye biliyorum.

Dostum senden ricam bios üzerinden core performance boost u kapatıp tekrar dener misin? İşlemcinin sıcaklığını bayağı düşürecektir. Sonra oyuna gir dene. Tekrar restart attırıyor mu öğrenmiş oluruz.
Yok hayır en ağır yükte kendini sabitliyor ara sıra bir aşağı bir yukarı gidiyor ama daha fazla yükselmedi ki saatlerce açık kaldığıda oluyor. Tamamdır dediğini deneyeceğim çok teşekkürler.

CPB kapadım ve denedim. Rest atmaya devam ediyor.

Son düzenleme:
Yok hayır en ağır yükte kendini sabitliyor ara sıra bir aşağı bir yukarı gidiyor ama daha fazla yükselmedi ki saatlerce açık kaldığıda oluyor. Tamamdır dediğini deneyeceğim çok teşekkürler.

CPB kapadım ve denedim. Rest atmaya devam ediyor.
Sadece Apex Legends da mı oluyor bu sorun? Daha önce aynı sorunu yaşadığın oldu mu dostum?

Sadece Apex Legends da mı oluyor bu sorun? Daha önce aynı sorunu yaşadığın oldu mu dostum?
Daha önce warzone yaşadım ama mavi ekran atıyordu onda driverları tekrar silip yükleyince düzelmişti. Bir de şuan kendine rest attıktan sonra pc kendine gelmiyor ekranlar kararıyor ve gelmiyor bende üzerine rest atmak zorunda kalıyorum. Bir detay daha BIOS güncellemesini unutmuşum ilk sürüm kullanıyormuşum. Şimdi güncelledim bir etkisi olur mu bilmiyorum tam olarak ama deneyeceğim senin başka fikrin var mı dostum ?

Daha önce warzone yaşadım ama mavi ekran atıyordu onda driverları tekrar silip yükleyince düzelmişti. Bir de şuan kendine rest attıktan sonra pc kendine gelmiyor ekranlar kararıyor ve gelmiyor bende üzerine rest atmak zorunda kalıyorum. Bir detay daha BIOS güncellemesini unutmuşum ilk sürüm kullanıyormuşum. Şimdi güncelledim bir etkisi olur mu bilmiyorum tam olarak ama deneyeceğim senin başka fikrin var mı dostum ?

Dostum aklıma donanım sorunları geliyor. Kısa bir süre önce bende aynı tip sorunu yaşıyordum. Güç kaynağım arızalı çıktı. Mavi ekran ve ekran kararması deyince donanımsal olabileceğini düşünüyorum. Windows bellek tanılama üzerinden belleklerinizi tarayın ilk önce. 2. olarak ekran kartından şüpheleniyorum. Elinizde test edebileceğiniz başka bir ekran kartı varsa ekran kartını söküp test etin. Yoksa servise vermenizi öneriyorum. 3. olarak güç kaynağından olabileceğini düşünüyorum. Yeni güç kablosu deneyebilirsiniz. Farklı priz deneyebilirsiniz. Güç kaynağını aynı şekilde servise vermeyi de düşünebilirsiniz. Ancak 3. ihtimal uzak bir ihtimal. Mavi ekran sorunları Ram ve Ekran kartını işaret eder. Garantisi devam ediyorsa servise göndermeyi deneyebilirsiniz dostum.
Bios güncellemesi ve temiz formatta deneyebilirsiniz tabi ki. Ancak dediğim gibi donanımsalsa yapabileceğiniz pek bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı