Çözüldü Apex Legends oyununa girince bilgisayarım donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

murat8019

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi Apex Legends oyununa girdiğim zaman oyun açılmıyor ve açılmamakla beraber bilgisayarım komple donuyor. Görev yöneticisi dahi açılmıyor. Oyunu yaklaşık 2 ay oynadım ve 1-1.5 ay ara verdim yani daha önce sorunsuz oynayabiliyordum ve uzun bir aradan sonra oynamak istedim tekrardan fakat bu sorunla karşılaştım. Bilgisayarımda PUBG, Fortnite, Rust, Forest tarzı oyunları sorunsuz oynayabiliyorum yani gereksinimlerim yeterince var fakat bu sorunu halledemedim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar sorunun kaynağını buldum. Fakat çözmek için format atmam gerekti. Sorunun kaynağı ise Driver Booster programı tarafından yüklenen yanlış sürücüymüş. Biliyorum herkes bu programı beğeniyor. Fakat bana yaramadı. Sorun çözüldü.
Acaba oyunu intel grafik kartı ile mi açmaya çalışıyor , nvidia ekran kartı ise kullandıgın sag tıklayıp nvidia denetim / yönetim
seçenegine girerek yüksek performanslı grafik işlemcisini seç

Acaba oyunu intel grafik kartı ile mi açmaya çalışıyor , nvidia ekran kartı ise kullandıgın sag tıklayıp nvidia denetim / yönetim
seçenegine girerek yüksek performanslı grafik işlemcisini seç
Yani sanmıyorum. Öyle olsa öteki oyunlarda da öyle yapmaz mı? Sonuçta pubg gibi bir oyunu oynuyorum. Onda da sıkıntı yapardı.
Ve şuanda farkettim. Yeni nvidia güncellemesi geldi ve onu kurarkende aynısı oldu. Hızlı kurulumu başlattığımda az bir şey yükleniyor ve daha sonra fare imleci hareket ediyor ama başka bir uygulamaya bastığımda kesinlikle açılmıyor. Görev yöneticisi açılmıyor. Bilgisayar kafayı yiyor anlayacağınız. Sistemsel bir sorun ise formatla halledebilirim fakat format atmadan halledebilirsem çok iyi olur. Nolur bir şey bilen birisi varsa yardımcı olsun.

Son düzenleme:
Yani sanmıyorum. Öyle olsa öteki oyunlarda da öyle yapmaz mı? Sonuçta pubg gibi bir oyunu oynuyorum. Onda da sıkıntı yapardı.
Ve şuanda farkettim. Yeni nvidia güncellemesi geldi ve onu kurarkende aynısı oldu. Hızlı kurulumu başlattığımda az bir şey yükleniyor ve daha sonra fare imleci hareket ediyor ama başka bir uygulamaya bastığımda kesinlikle açılmıyor. Görev yöneticisi açılmıyor. Bilgisayar kafayı yiyor anlayacağınız. Sistemsel bir sorun ise formatla halledebilirim fakat format atmadan halledebilirsem çok iyi olur. Nolur bir şey bilen birisi varsa yardımcı olsun.
İstersen şuan yüklü NVIDIA ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp son sürümü kurup denebilirsin. Olmaz ise 2-3 tane de eski driver dene belki düzelir. Bende fazla sıkıntı yapmıyor. Günde en fazla 1 kere oyundan atıyor. :D

İstersen şuan yüklü NVIDIA ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp son sürümü kurup denebilirsin. Olmaz ise 2-3 tane de eski driver dene belki düzelir. Bende fazla sıkıntı yapmıyor. Günde en fazla 1 kere oyundan atıyor. :D
Şuanda güvenli moddan ddu ile kaldırma işlemini gerçekleştiriyorum. İnanır mısınız yine kaldırma işlemi esnasında tekrar dondu. Bekliyorum öyle bu süreçte bilgisayarı kapatmak doğrumu onu da bilmiyorum. Şuan kala kaldım yani.

Şuanda güvenli moddan ddu ile kaldırma işlemini gerçekleştiriyorum. İnanır mısınız yine kaldırma işlemi esnasında tekrar dondu. Bekliyorum öyle bu süreçte bilgisayarı kapatmak doğrumu onu da bilmiyorum. Şuan kala kaldım yani.
Hocamında dediği gibi yapın eğer olmazsa bu çözümde,format atmayı deneyin. Bu gibi sorunlar ya ekran kartı driverlarından oluyor veyahut oyuna güncelleme gelmiştir güncelleme de bazı sıkıntılar meydana gelmiştir. Ama anladığım kadarıyla yazılımsal bir sorun:)

Arkadaşlar sorunun kaynağını buldum. Fakat çözmek için format atmam gerekti. Sorunun kaynağı ise Driver Booster programı tarafından yüklenen yanlış sürücüymüş. Biliyorum herkes bu programı beğeniyor. Fakat bana yaramadı. Sorun çözüldü.

Çözüm
Bu programı forumda öneren kişi sayısı 5 elin parmağını geçmez. Onlarda genelde gördükleri reklama kanan bilinçsiz kullanıcılar oluyor. IObit firmasının hiçbir ürününü forum olarak önermiyoruz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı