Apex Legends siyah ekran ve bozuk görüntü sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Agarwaen3

Decapat
Problemi nasıl tanımlayacağımı tam olarak bilemiyorum. Ama bu iki video ile kolayca anlayabilirsiniz: 1. Video 2. Video
Sistemim

Monitörümü VGA dönüştürücü ile kullanıyorum ve Rainbow Six Siege, CS:GO ve Valorant gibi oyunlar oynarken hiçbir sorun ile karşılaşmadım.

Sorunu çözmek için yaptıklarım:
  • Oyunu ve Origin'i silip tekrar yüklemek.
  • Ekran kartı sürücülerini DDU programı ile güvenli modda silerek, bilgisayarımın internet bağlantısı yokken NVIDIA sitesinden indirdiğim en güncel ekran kartı sürücüsünü yüklemek.
  • Oyun içinde "windowed borderless" ve V-Sync'in tüm modlarını denemek.

Bunların hiçbiri sorunumu çözmedi ve sorunum hala devam ediyor. Umarım siz bir çözüm bulabilirsiniz.
Origin'e giriş yaptıktan sonra kütüphanede Apex Legends'e sağ tıklayıp 'Onar'ı seçtim ama onardıktan sonra da sorun hala devam ediyor. Ne yaparsam yapayım çözemedim bir türlü şu sorunu. 😕

Son düzenleme:
Sorun Apex'te gibi gözüküyor
Ticket atmak şimdilik yapılabilecek tek çözüm gibi duruyor.

Ticket attım ama destek ekibi de pek bir şey yapamadı. Söyledikleri, ekran kartı sürücüsünü sil yükle, oyunu sil yükle, çözünürlüğü yükselt, oyunu 'Windowed Borderless' yap gibi şeylerden ileriye gitmedi maalesef. Sanırım yakında silerim oyunu hiç umutlu bir durum değil çünkü.

Ticket attım ama destek ekibi de pek bir şey yapamadı. Söyledikleri, ekran kartı sürücüsünü sil yükle, oyunu sil yükle, çözünürlüğü yükselt, oyunu 'Windowed Borderless' yap gibi şeylerden ileriye gitmedi maalesef. Sanırım yakında silerim oyunu hiç umutlu bir durum değil çünkü.

Aynı sorun bende de var.

Bu arada hiçbir şey yapmadan sorun düzeldi. Sorunu neyin çözdüğünü bilmiyorum fakat büyük ihtimalle başka oyunlar yüklenirken Steam'in kurduğu Visual C++, NET. Framework, Microsot VC Redist gibi yazılımların hepsi yüklenince olmuştur.
Hem Origin hem de Steam ile sıkıntısız oynayabiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı