Apex Legends'ta %100 GPU kullanımı

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün sabah Apex Legends'e girmeye çalıştığımda bir hata aldım. Ben de bu hatayı internetten araştırmaya başladım. Birisinden gördüğüm kadarıyla ekran kartı driverlerini sildim ve yeniden yükledim. Fakat şöyle bir sıkıntı var. Ekran kartım oyunlarda sürekli %100 kullanıyor. Önce de 70 100 arası hep değişirdi ancak hep 100 kullanıyor. Bilen var mı acaba? MSI Afterburner'den takip ediyorum oyunlarda GPU'yu. Bir de ekran kartı driverlerini silip yükledikten sonra boşta bile 35 fan hızında 52 59 derece, acaba bir hata mı yaptım?

Yüzde yüz kullanması iyi bir şey sorun yok.
Afterburner'dan herhangi bir ayarla oynadın mı?
Boştaki sıcaklık hiçbir şey ifade etmiyor, yükteki sıcaklıklar nasıl?

Merhaba arkadaşlar, bugün sabah Apex Legends'e girmeye çalıştığımda bir hata aldım. Ben de bu hatayı internetten araştırmaya başladım. Birisinden gördüğüm kadarıyla ekran kartı driverlerini sildim ve yeniden yükledim. Fakat şöyle bir sıkıntı var. Ekran kartım oyunlarda sürekli %100 kullanıyor. Önce de 70 100 arası hep değişirdi ancak hep 100 kullanıyor. Bilen var mı acaba? MSI Afterburner'den takip ediyorum oyunlarda GPU'yu. Bir de ekran kartı driverlerini silip yükledikten sonra boşta bile 35 fan hızında 52 59 derece, acaba bir hata mı yaptım?

Doğru driver olduğundan emin olun boşta 59 derece fazla.

Arkada çalışan bir uygulama olmadığından emin ol. Bende de solidworks'ün bir eklentisi bilgisayar ile otomatik başlıyordu, idle durumda bile core clock çok yüksek olduğundan 60 dereceye kadar çıkıp fan çalıştırmaya başlıyordu bi 20 dakika sonra falan. Onu kapattıktan sonra öyle bir şey yaşamadım.
Screenshot_3.png
Buradaki ayarı açıp bakabilirsin, şu şekilde gözüküyor ;
Screenshot_2.png

Burada bilmediğin bir şey gpu'nu kullanıyor mu ona bir bak

Arkada çalışan bir uygulama olmadığından emin ol. Bende de solidworks'ün bir eklentisi bilgisayar ile otomatik başlıyordu, idle durumda bile core clock çok yüksek olduğundan 60 dereceye kadar çıkıp fan çalıştırmaya başlıyordu bi 20 dakika sonra falan. Onu kapattıktan sonra öyle bir şey yaşamadım.
Eki Görüntüle 996623Buradaki ayarı açıp bakabilirsin, şu şekilde gözüküyor ;
Eki Görüntüle 996624
Burada bilmediğin bir şey gpu'nu kullanıyor mu ona bir bak
Bende bunları kullanıyor.
Arkadaşlar birde Apex Legends oynuyorum sıklıkla ve oyunda çok fazla fps düşüşü oldu daha oyun başladığında map'a inmeden. Yani uçaktayken bile 50 60 fps kadar düşüyor. Ne yapabilirim ?

Dosya Ekleri

• adad.PNG
    adad.PNG
    9,1 KB · Görüntüleme: 57

Geri
Yukarı