Çözüldü APK dosyalar virüs müdür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DivineTitan

Centipat
Yer
Antalya
APK dosyası virüs gibi duruyor. Bu virüs mü? Ne zaman sildigimi hatirlamiyorum panikten dolayı. Sildim ancak yine de sormak istedim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-10-21-21-18-55-185_ru.zdevs.zarchiver.png
    Screenshot_2023-10-21-21-18-55-185_ru.zdevs.zarchiver.png
    50,2 KB · Görüntüleme: 238
Çözüm
APK dosyası virüs gibi duruyor. Bu virüs mü? Ne zaman sildigimi hatirlamiyorum panikten dolayı. Sildim ancak yine de sormak istedim.
.APK dosyasını açıp siz cihazınıza kurmadığınız sürece herhangi bir tehdit oluşturmaz. Ama siz onu kurarsanız ve güvenilir bir kaynaktan indirmediyseniz cihazınıza zararlı yazılımlar bulaşabilir. Kurmadığınız sürece sorun yaşamazsınız. Dosya büyük ihtimal tarayıcıda link kısaltma sitelerinin birindeyken otomatik olarak indirilmiş.
İndirilmesi yarıda kesilen bir dosya değil. Öyle olsa dosyanın bir resmi olmazdı. Lakin bu dosyanın bir resmi var. Ayrıca bu .APK emin olarak söylüyorum ki durduk yere reklam çıkartan bir uygulama. Belli olmasın diye resim koymamışlar. Şeffaf gözüküyor. Yarıda kalsa uygulamanın resim bilgisi erişilebilir olmazdı.
Dediğiniz gibi de olabilir. Sonuç olarak, dosyanın bu hâliyle zararsız olduğu aşikâr.

Yeni konular

Geri
Yukarı