APK modlama nasıl yapılır?

İşletim sistemi
Android

ŞEMPANZE SEVER

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Mobil uygulama geliştirme hakkında neredeyse hiçbir bilgim yok ama APK modlama hakkında bilgisi olan arkadaşlara birkaç soru sormak istiyorum.

• Uygulamanın kaynak kodlarına erişilemediğine eminim. Kaynak kodları düzenleyemeden nasıl uygulamanın arayüzünde değişiklerde bulunabiliyorsunuz(Örneğin, Aero WhatsApp'ta ki modlanmış arayüz)?
  • Bütün uygulamaları modlayabiliyor musunuz, yani bunun için alınabilecek önlemler vs. var mı?
  • Şu an Android App geliştirme hakkında neredeyse hiçbir bilgiye sahip değilim bir APK dosyasını modlamak için Kotlin, Java tarzı Android Studio dillerine hakim olmalı mıyım yoksa farklı diller ile farklı metodları mı var?
  • Bu iş fazla uğraş/emek gerektiren bir iş mi?
Sorularıma cevap verirseniz mutlu olurum. İnternette Türkçe ve İngilizce araştırma yaptım. Fakat sanırsam doğru şekilde aratma yapmadığım için sorularıma cevap bulamadım. Modlamayı öğrenebilirsem muhtemelen hobi olarak kendi oyun hilelerimi falan yaparım 😁. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uygulamanın kaynak kodlarına erişilemediğine eminim. Kaynak kodları düzenleyemeden nasıl uygulamanın arayüzünde değişiklerde bulunabiliyorsunuz(Örneğin, Aero WhatsApp'ta ki modlanmış arayüz)?
ApkTool gibi araçlar ile açılabiliyor. Smali dosyalarını editleyerek veya varsa res veya assest dosyalarının içinde arayüzünün resim hali oluyor.
Bütün uygulamaları modlayabiliyor musunuz, yani bunun için alınabilecek önlemler vs. var mı?
Şifrelenmiş APK'ler var ama blackdex gibi toollar ile şifrelenmiş APK'lerin normal halini elde edebilirsiniz.
Şu an Android App geliştirme hakkında neredeyse hiçbir bilgiye sahip değilim bir APK dosyasını modlamak için Kotlin, Java tarzı Android Studio dillerine hakim olmalı mıyım yoksa farklı diller ile farklı metodları mı var?
Java veya kotlin ile yapılanlar için evet. C++ veya başka dillerle yapılanlar için bilmiyorum.
  • Bu iş fazla uğraş/emek gerektiren bir iş mi?
Sorularıma cevap verirseniz mutlu olurum. İnternette
Bayağı gerektiriyor.

@linuxzen hocam peki mesela basit Android oyunları veya uygulamaları var. İçindeki para tarzı şeyleri nasıl modluyoruz? Kısaca nasıl Toprak Koç olunur onu soruyorum.

@linuxzen hocam peki mesela basit Android oyunları veya uygulamaları var. İçindeki para tarzı şeyleri nasıl modluyoruz? Kısaca nasıl Toprak Koç olunur onu soruyorum.
Parayi nasıl yapıyorlar ben de tam bilmiyorum ama mesela uygulamalardaki premium özellikleri falan açabilirsiniz ki her uygulama için geçerli değil bu.

ApkTool gibi araçlar ile açılabiliyor. Smali dosyalarını editleyerek veya varsa res veya assest dosyalarının içinde arayüzünün resim hali oluyor.

Şifrelenmiş APK'ler var ama blackdex gibi toollar ile şifrelenmiş APK'lerin normal halini elde edebilirsiniz.

Java veya kotlin ile yapılanlar için evet. C++ veya başka dillerle yapılanlar için bilmiyorum.

Bayağı gerektiriyor.
Cevap için teşekkürler hocam.

Geri
Yukarı