\AppData\Local\Google\Chrome\User Data 75 GB yer kaplıyor

arceusistaken

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060
i5 12400
16 GB DDR4
512 GB M.2
Bilgisayarda ne yer kaplıyor diye geziyordum. C:\Users\*kullanıcı*\AppData\Local\Google\Chrome\User Data konumundaki klasörlerin 75 GB yer kapladığını fark ettim. Silsem sorun olur mu? Ya da içindeki hangi dosyaları silmeliyim?

Not: Dayanamadım, sildim. Şuanlık sorun yok. ChatGPT şöyle söyledi:

"Bu gibi dizinler, Google Chrome tarayıcısının dosya sistemi API'sini kullanan web uygulamaları tarafından yerel olarak depolanan verileri içerir."

"Web uygulamaları, tarayıcınızda çalışırken bazen belirli dosyaları yerel olarak saklamak isteyebilirler. Örneğin, bir resim veya belge dosyası gibi büyük bir dosya, kullanıcının cihazında depolanabilir ve daha sonra uygulama tarafından kullanılabilir."

Pek önemli değil yüksek ihtimal, sildim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-07 164553.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-07 164553.png
    22,6 KB · Görüntüleme: 98
  • Ekran görüntüsü 2023-05-07 164603.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-07 164603.png
    8,1 KB · Görüntüleme: 94
  • Ekran görüntüsü 2023-05-07 164629.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-07 164629.png
    64,7 KB · Görüntüleme: 83
  • Ekran görüntüsü 2023-05-07 164942.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-07 164942.png
    12 KB · Görüntüleme: 81
  • Ekran görüntüsü 2023-05-07 164948.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-07 164948.png
    18,1 KB · Görüntüleme: 108
Son düzenleme:
Bilgisayarda ne yer kaplıyor diye geziyordum. C:\Users\kullanıcı\AppData\Local\Google\Chrome\User Data konumundaki klasörlerin 75 GB yer kapladığını fark ettim. Silsem sorun olur mu? Ya da içindeki hangi dosyaları silmeliyim?

Not: Dayanamadım, sildim. Şuanlık sorun yok. ChatGPT şöyle söyledi:

"Bu gibi dizinler, Google Chrome tarayıcısının dosya sistemi API'sini kullanan web uygulamaları tarafından yerel olarak depolanan verileri içerir."

"Web uygulamaları, tarayıcınızda çalışırken bazen belirli dosyaları yerel olarak saklamak isteyebilirler. Örneğin, bir resim veya belge dosyası gibi büyük bir dosya, kullanıcının cihazında depolanabilir ve daha sonra uygulama tarafından kullanılabilir."

Sorun var mı hocam şu an? Ben de DriveFS klasöründeki şeyleri sileceğim Google klasöründeki.

Sorun var mı hocam şu an? Ben de DriveFS klasöründeki şeyleri sileceğim Google klasöründeki.
Sildim sorun olmadı ama yine de tek tek incelemeni öneririm. Ben inceledikten sonra sildim. Hala arada bir açar temizlerim. Daha yeni 12-13 GB temizledim. Ancak dediğim gibi ikimizde de elbet farklı dosyalar yer kaplıyordur, siz de dikkat ederek silin.

Sildim sorun olmadı ama yine de tek tek incelemeni öneririm. Ben inceledikten sonra sildim. Hala arada bir açar temizlerim. Daha yeni 12-13 GB temizledim. Ancak dediğim gibi ikimizde de elbet farklı dosyalar yer kaplıyordur, siz de dikkat ederek silin.
Sildim hocam, şu anlık bir sıkıntı görünmüyor. Cevabınız için teşekkürler.

bilgisayarda ne yer kaplıyor diye geziyordum. C:\Users\kullanıcı\AppData\Local\Google\Chrome\User data konumundaki klasörlerin 75 GB yer kapladığını fark ettim. Silsem sorun olur mu? Ya da içindeki hangi dosyaları silmeliyim?

Not: Dayanamadım, sildim. Şu anlık sorun yok. ChatGPT şöyle söyledi:

"bu gibi dizinler, Google Chrome tarayıcısının dosya sistemi API'sini kullanan web uygulamaları tarafından yerel olarak depolanan verileri içerir."

Şu an bir sıkıntı var mı? Bende 500 GB kaplıyor.

Şu an bir sıkıntı var mı? Bende 500 GB kaplıyor.
Kesinlikle bir sıkıntı var gibi, konuda bir arkadaş MEGA gibi sitelerden indirmelerin sıkıntı yaratabileceğini söylemişti. Ekip olarak Unity save dosyalarımızı MEGA'da topluyorduk. Büyük yer kaplamasının sebebi oymuş. Eğer Chrome üzerinden yüksek boyutlu dosyalar (yedekleme, oyun indirme, program indirme vs.) indiriyorsanız onların kalıntıları oluyormuş. Dediğim gibi dikkatli olun, ben tek tek dosyaları inceledim. Yanlış bir şey silmemek önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı