Çözüldü Appdata Microsoft içerisinde Crypto klasörü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

witicieen

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar ilk defa böyle bir şey ile karşılaştım bu tam olarak ne oluyor anlamış değilim. Aşağıdaki resimde Crypto diye bir klasör var içerisinde 2 adet belge ya da dosya var tam olarak ne oluyor. Bilgisayarım da Kaspersky kurulu ayrıca işlemci sıcaklığım oyunlarda bile en fazla 50 derece oluyor ekran kartı sıcaklığım oyunlarda taş çatlasın 60 dereceyi görüyor google da araştırdım bilgi edinemedim sağlam bilgisi olanlar yorum atabilir mi lütfen. Tarama yaptım her hangi bir şey bulmadı kaspersky.

1627859920754.png
1627859934215.png
1627859949880.png
1627859962420.png
resim_2021-08-02_022158.png

Çözüm
Peki neden Crypto klasörü olarak söylüyor ayrıca internette hiçbir bilgiye ulaşamadım bu konu hakkında sizde de mi aynı şekilde?
Nasıl arattınız bilmiyorum ama internette birçok kaynak var. Crypto olarak adlandırılmasının nedeni ''cryptography''.

Bu bağlantıdan bakarsanız bu tarz dosyaların nerede saklandığını Microsoft söylemiş. Virüs değil.
1627860567423.png

Peki neden Crypto klasörü olarak söylüyor ayrıca internette hiçbir bilgiye ulaşamadım bu konu hakkında sizde de mi aynı şekilde?
Nasıl arattınız bilmiyorum ama internette birçok kaynak var. Crypto olarak adlandırılmasının nedeni ''cryptography''.

Bu bağlantıdan bakarsanız bu tarz dosyaların nerede saklandığını Microsoft söylemiş. Virüs değil.
1627860567423.png

Çözüm
Crypto ingilizce de saklı demektir. Ve bahsi geçen klasör bilgisayara ve bilgisayarda tanımlı kullanıcılara ait sertifika anahtar çifti bilgileninin tutultuğu bir sistem klasörüdür. Bu klasör altındaki veriler işletim sistemi ve programlar trafından kullanılır. Virüs değildir.

Crypto İngilizce de saklı demektir. Ve bahsi geçen klasör bilgisayara ve bilgisayarda tanımlı kullanıcılara ait sertifika anahtar çifti bilgileninin tutultuğu bir sistem klasörüdür. Bu klasör altındaki veriler işletim sistemi ve programlar trafından kullanılır. virüs değildir.

Teşekkür ederim :) tekniksel olarak pek bilgili değilim her gün farklı bir bilgi öğrenmek güzel şey iyi geceler.

Geri
Yukarı