Apple AirPods 2. Nesil Seri Numarası Kutuda Farklı

FeJohn

Hectopat
Yer
Lüleburgaz
Daha fazla  
Meslek
İmalat Mühendisi
Herkese selamlar. Kardeşim 3-4 gün önce Hepsiburada.com sitesi üzerinden AirPods 2. Nesil kablosuz kulaklık siparişi verdi. Ürün bugün elimize ulaştı. Ürünün orijinal olduğu malzeme kalitesi dahil, özellikle ses kalitesinden belli oluyor. Şöyle bir problemimiz var. Kulaklıkların ve kulaklıkların konulduğu case'in üzerindeki seri numaralar birebir aynı. Fakat kulaklığın karton kutusu üzerindeki seri numara bunlardan farklı. Apple'ın resmi sitesi üzerinden yapılan sorgulamada karton kutu üzerindeki seri numarada hiç bir problem yok, yani teknik destek + 2 yıl ürün garantisi sonucuna ulaşılıyor. Kulaklık ve case üzerindeki aynı olan seri numarayı yazdığımızda herhangi bir sonuca ulaşılamıyor. Özetlemek gerekirse, karton kutu ve kulaklık üzerindeki seri numaraların birebir aynı olması gerekir mi? Karton kutu üzerindeki seri numara mı garanti açısından geçerli olan numaradır?

Konu ile alakalı yardımcı olan arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler ederim. Herkese iyi forumlar 🙂

İkinci nesilden itibaren her AirPod kendi seri numarasına sahip. Garantiye göndereceğiniz zaman şarj kutusunun üzerindeki seri numarası geçerli oluyor. Şarj kutusu ile kutudaki seri numaralarının aynı olması gerekli.

Ayarlar > Genel > Hakkında > AirPods kısmında seri numarası hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

İkinci nesilden itibaren her AirPod kendi seri numarasına sahip. Garantiye göndereceğiniz zaman şarj kutusunun üzerindeki seri numarası geçerli oluyor. Şarj kutusu ile kutudaki seri numaralarının aynı olması gerekli.

Ayarlar > Genel > Hakkında > AirPods kısmında seri numarası hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.
Kulaklıklar telefona bağlı iken, “Hakkında” bölümünde AirPods kısmı çıkmıyor ayrıca. Telefon XR.
Yanlış anlamayın lütfen ama kutusu ve şarj kutusu numaralarının aynı seri numaraya sahip olması, kesin bilgi midir?

Ürün büyük ihtimalle değişim ürünü. Aksi takdirde kutudaki seri numarası ile şarj kutusundaki seri numarası aynı olmak zorunda.
Kulaklıklar telefona bağlı iken, “Hakkında” bölümünde AirPods kısmı çıkmıyor ayrıca.
En aşağıda olması lazım AirPods kısmı. Orada yok ise sıfırlamayı deneyin kulaklıkları. Yeniden bağladıktan sonra yine çıkmıyorsa ya iOS güncel değil ya da ürün sahte.

Hakkında kısmı çıkmıyorsa ürün sahtedir. Değişim ürünlerinde sadece seri numarası farklı gözüküyor ve bazen “1” olarak da gözükebilir.
Yanlış anlamayın lütfen ama kutusu ve şarj kutusu numaralarının aynı seri numaraya sahip olması kesin bilgi midir?
Değişim ürünü değilse evet.

Ürün büyük ihtimalle değişim ürünü. Aksi takdirde kutudaki seri numarası ile şarj kutusundaki seri numarası aynı olmak zorunda.

En aşağıda olması lazım AirPods kısmı. Orada yok ise sıfırlamayı deneyin kulaklıkları. Yeniden bağladıktan sonra yine çıkmıyorsa ya iOS güncel değil ya da ürün sahte.
Merhaba, benzer bir durumdan muzdaribim belki bir yanlış anlaşılma da olabilir, anlatayım durumu;
Bir arkadaştan sıfır kapalı kutu airpods pro aldım değişimden gelmiş. Aldıktan sonra karton kutu, şarj kutusu ve kulaklıklar üzerindeki seri noyu kontrol ettim hepsi aynı ve apple’dan sorgulatınca yaklaşık 1 yıl garanti süresi tarihi gözüküyor. Ancak ürünü telefonumla eşleştirip hakkında kısmındaki seri noya baktığımda (ürünü 2084 olarak tanımlıyor) başka bir seri çıktı. Bunu sorgulattığımda ise değiştirilmiş seri no uyarısı verdi. Ürün özellikleri, uzaktan bt tam çalışıyor, dokunmatik force touch çalışıyor, tak çıkar otomatik kapanıyor ama hey siriyi çalıştıramadım anc etkisini de tam anlamıyla ayırt edemedim. İşkillenmiş durumdayım. Bu farklı seri no durumu normal mi yoksa ürün kesin fake mi?

Hocam değişimden gelen Airpods Pro kutuyla gelmez. Sıfır kapalı kutu ise ve değişimden geldiğini iddia ediyorsa sahtedir ürün.

Merhaba, benzer bir durumdan muzdaribim belki bir yanlış anlaşılma da olabilir, anlatayım durumu;
Bir arkadaştan sıfır kapalı kutu AirPods Pro aldım değişimden gelmiş. Aldıktan sonra karton kutu, şarj kutusu ve kulaklıklar üzerindeki seri noyu kontrol ettim hepsi aynı ve Apple’dan sorgulatınca yaklaşık 1 yıl garanti süresi tarihi gözüküyor. Ancak ürünü telefonumla eşleştirip hakkında kısmındaki seri noya baktığımda (ürünü 2084 olarak tanımlıyor) başka bir seri çıktı. Bunu sorgulattığımda ise değiştirilmiş seri no uyarısı verdi. Ürün özellikleri, uzaktan BT tam çalışıyor, dokunmatik Force touch çalışıyor, tak çıkar otomatik kapanıyor ama hey Siri'yi çalıştıramadım anc etkisini de tam anlamıyla ayırt edemedim. İşkillenmiş durumdayım. Bu farklı seri no durumu normal mi yoksa ürün kesin fake mi?

Bir ara sahteleri çıkmıştı 500-600'e satılıyordu. Dolandırlmışsınız gerçekleri 1500 lira.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı